Na dobré výkony se svěřencům trenéra Hofmana podařilo v letošním ročníku navázat, byť se jim nejspíš nepodaří obhájit titul. Jasno o prvenství suverénního Náchoda má i Petr Jiřík, stálice libčanské záložní řady.

Loňský ročník KP jste vyhráli, ale nakonec jste se rozhodli v soutěži zůstat. Proč?
Důvodů pro setrvání v přeboru bylo hned několik. Počínaje finanční náročností divize, vyššími nároky na tréninkovou docházku až po nutné doplnění hráčského kádru. Z mého pohledu bylo setrvání v kraji vítězstvím zdravého rozumu. My starší hráči včetně trenérského dua jsme měli v podstatě jasno a mladší kluci si vyšší soutěže určitě brzy zahrají jinde. Libčanům přebor sluší.

Obhajoba titulu se letos jeví poměrně nereálně, o vítězi už je nejspíš rozhodnuto.
Rozhodnuto bezesporu je. Náchod do vyšší soutěže stoprocentně patří jak kádrem, tak zázemím. Nám ostatním zbývá boj o 2. místo.

Petr Jiřík v akci.Byl Náchod nejlepším soupeřem, se kterým jste se letos utkali?
Určitě. Porazil nás v obou vzájemných zápasech. V určitých pasážích obou duelů, hlavně v tom domácím, jsme s ním však dokázali držet krok. Nakonec jsme ale po zásluze padli.

Naopak o 2. místu, jak jste již zmínil, doposud není rozhodnuto. Myslíte, že se vám podaří druhou příčku udržet?
Uděláme pro to maximum. Jak už jsem naznačil, 2. místo stoprocentně chceme urvat pro sebe a naše fanoušky, ale podobně přemýšlí i další týmy, které reálně mohou o stříbru uvažovat. Bude to ještě válka.

V případě možnosti postupu ze druhé příčky byste letos o divizi už uvažovali?
Nerad bych mluvil za vedení klubu nebo kabinu, ale myslím, že bychom i v případě takovéto možnosti uvažovali stejně, jako posledně. Nehledě na to, že do konce sezony zbývá ještě osm zápasů, které musíme zvládnout.

Před jarní částí opustil obranné řady Libčan stoper Kabeláč. Jak citelná to byla ztráta?
Kabel odešel za lepším o pár kilometrů dál, určitě nám chybí. Na hřišti, v kabině i večer u stolu. Zůstali ale skvělí stopeři Patrik Rompotl a Michael Mařas, takže jeho odchod nakonec tolik nebolel. Hráč Kabeláčových kvalit má rozhodně na víc, než je krajský přebor. Jeho rozhodnutí tak všichni v Libčanech pochopili.

David Jošt