Bingo. Pecka. Paráda. Říkejte si tomu, jak chcete, ale vítězství 1:0 nad Karvinou má pro Hradec Králové nezměřitelnou hodnotu.

Možná největší adept na postup do první ligy se musel sklonit před gólem hradeckého kapitána Pavla Krmaše ze 44. minuty. Zdařilé černobílé dílo kontroloval z branky výtečný Radim Ottmar. Posedmé v sezoně uhájil čisté konto a i díky němu  se „votroci" vyšvihli na 4. místo tabulky.

Ve Slezsku to nebyl žádný fotbalový hodokvas, ale taktická bitva, kterou rozhodla jediná chyba. Ta přišla těsně před poločasem na straně domácích. „Votroci" zahrávali rohový kop, míč propadl k Pavlu Krmašovi, který se z pár metrů trefil k tyči. Víc branek už nepadlo. I když se tak stát klidně mohlo.

Po změně stran totiž domácí přitlačili, skvělý Ottmar ale zničil všechny pokusy o vyrovnání. „Žije si svoji pohádku," usmíval se po utkání kouč Bohuslav Pilný. „V některých zápasech třeba nemá tolik práce, ale je spolehlivý a pokaždé koncentrovaný. Když je potřeba, vždy nás podrží," chválí svoji jedničku.

Slova obdivu měl po vítězství k výkonu celého mužstva. Všichni zápas odfárali, končili na hranici vyčerpání.

„Byl to naprosto týmový výkon. Kluci se vydali, obětovali se, na konci lezli po čtyřech," všiml si Pilný. Extra pochvalu od něj dostala obranná čtveřice.

„Byli výborní, kompaktní. Karviná má kvalitu, dobře složený tým a tohle vítězství je pro nás obrovsky cenné. Nejenže jsme získali tři body, ale zároveň jí tři vzali. Taky si myslím, že tady už sotva někdo vyhraje," uvažoval hradecký trenér, aktuálně kouč čtvrtého celku FNL.

I když to Pilný nechce moc slyšet, Hradec se razantně přihlásil do postupového boje. „Tabulku neřeším. Jsem radši, když jsme nenápadní a moc se o nás nemluví. Jestli nás někdo pasuje na favorita, mě to nezajímá. Staráme se jen o sebe."

Výherci vstupenek na pohár s Příbramí
Hradec Králové - Výherci vstupenek v soutěži Deníku na úterní první utkání osmifinále MOL Cupu mezi FC Hradcem Králové a 1. FK Příbram (17.00): Marie Váchová, Pavel Novotný, Alena Fliedrová, Jan Borecký, Jindřich Černohorský, Jana Bucková, Rudolf Slezák, Roman Žák, Jan Bartoš, Jaroslav Sehnoutka.
Vstupenky jsou k vyzvednutí do úterní 16. hodiny na recepci Vydavatelského domu Deníku v Hradci Králové.

Karviná - Hradec Králové 0:1

Fakta - branka: 44. Krmaš. Rozhodčí: Julínek – Paták, Dobrovolný. ŽK: Urgela – Vlkanova, Súkenník. Diváci: 1412. Poločas: 0:1.
MFK Karviná: Pindroch – Růžička, Dreksa, Jovanovič, Eismann – Šisler, Sedlák (55. Sivrič) – Fiala (74. Puchel), Budínský, Moravec – Juřena (34. Urgela). Trenér: Weber.
FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Krmaš, Nosek, Plašil – Janoušek, Trubač (46. Schwarz) – Malinský (83. Malinský), Vlkanova (72. Javůrek), Súkenník – Pázler. Trenéři: Frimmel a Pilný.