SK PŘEVÝŠOV

Ještě na podzim působil v roli asistenta kouče Převýšova. Od zimy je však hlavním trenérem. ZDENĚK HANUŠ převzal kormidlo divizního celku po odchodu Bohuslava Pilného. O tom, že ho čeká hodně práce, není pochyb. Převýšov totiž balancuje těsně nad sestupovým pásmem.

Tým jste převzal před zimní přípravou, ale vzhledem k tomu, že jste u něj již nějakou dobu působil jako asistent, není to pro vás velká neznámá.
Ano. Mužstvo velmi dobře znám, jeho kostra zůstala stejná. Takže navazuji na práci Bohouše Pilného a pokračuji jak v tom stylu, tak i v té práci dál.

Bylo potřeba v zimní přestávce něco změnit?
Určitě to chtělo mančaft doplnit, což se povedlo. Přišli čtyři noví hráči. V tomto směru jsem spokojený. Jenom pro nás bude velkou ztrátou odchod kvalitního hráče Pavla Nováka, u kterého se nepodařilo prodloužit hostování z Velimi. Nicméně to chápu, protože Velim je namočená. Tudíž nám ho prostě nepustili. Jinak Pavel pracuje u pana Ryby (sportovní ředitel SK Převýšov – pozn. aut.), jsou tam tedy určité vazby. V podstatě je sice hráč Velimi, ale k Převýšovu má hodně blízko. (usměje se) S Novákem nám odešlo nějakých šest gólů. Věřím však, že Rasťa Galovič ho nahradí, neboť se v přípravě jevil velice dobře.

Typologicky podobným hráčem jako Novák je částečně i další posila Roman Jelínek. Mohl by ho také on nahradit?
Spoléhám na to. Máme tam nyní dva nové takovéto technické hráče – Olšáka a Jelínka. Ještě přišel Patrik Cincibuch, který je použitelný na kraji zálohy i obrany. Čili náhrada je kvalitní. Myslím si, že jsme minimálně stejně silní jako na podzim.

Vraťme se ještě ke Galovičovi, který v přípravě nastřílel poměrně slušnou porci gólů. Rozhodně jde o zajímavého forvarda, avšak většina lidí ho příliš nezná. Mohl byste ho nějak přiblížit?
Poslední čtyři roky byl v Rakousku. Před ochodem se pohyboval v Čelákovicích a pan Ryba ho za svého působení v Hradci Králové lanařil právě tam. Je mu nějakých sedmadvacet let. Myslím si, že je to pro nás výrazná posila.

Bude to přesně typ útočníka se „zabijáckým“ instinktem, který vám dlouho chyběl?
On je chytrý v zakončování. V přípravě dal více jak osm branek. Se šancí si umí poradit a hlavně se do ní dokáže dostat. Doufám, že by góly mohl dávat. Měl by to být stěžejní hráč, který v zakončení zúročí veškerou práci.

Jak je celkově Převýšov naladěn na jaro? Povedla se příprava podle představ?
Povedla, i díky zimnímu turnaji v Bydžově, kde byli oproti loňsku kvalitnější soupeři. Konfrontace byla dobrá. Trénovali jsme čtyřikrát týdně. Všechno probíhalo v Chlumci, poněvadž v Převýšově na tohle není zázemí. Domnívám se, že vše bylo na stejné úrovni jako v loňském roce, ačkoli byly ztížené klimatické podmínky. Loni jsme chodili na vedlejší travnatou plochu v Chlumci, letos nám to počasí nedovolilo. Každopádně v rámci možností byla příprava velice kvalitní.

Dá se očekávat, že na jaře nastane částečná vzpoura týmů ze spodku tabulky. Nastane obrovská honba za body. Vy se svým způsobem v těchto patrech tabulky rovněž nacházíte. Počítáte s tím, že boj o záchranu vás také nemine?
To rozhodně. Samozřejmě co nejdříve se tomu chceme vzdálit. Letošní divizní ročník je však hodně vyrovnaný. Z krajských přeborů postoupily Kunice, Živanice a Nový Bydžov, přeřazeny byly Měcholupy, takže konkurence jednoznačně vzrostla. Soutěž se zkvalitnila. Já říkám i pozor na Kolín, který je sice s odečtem na třech bodech, ale přišli tam dobří hráči a trenér. Dokud budou mít jen teoretickou šanci, budou se prát. Pro nás je škoda, že máme Kolín ve třetím jarním kole.

V neděli odstartujete druhou polovinu soutěže duelem s Turnovem, což zrovna není moc jednoduchý soupeř.
Já se Turnova nebojím. Ono si nelze vybírat. Hraje se o tři body jako v každém jiném zápase. Samozřejmě, že je to kvalitní protivník. My se však musíme připravit tak, abychom utkání zvládli. Určitě budeme chtít v prvním kole vyhrát.

S jakým bodovým ziskem byste byl na jaře spokojen?
Bral bych minimálně těch osmnáct bodů, které jsme získali i na podzim. To by měla být vypočítaná záruka záchrany. Nicméně každý bod navíc by se hodil.