„Hradec prodal vstupenky slávistům nad kapacitu sektoru a teď je nechce pustit dovnitř. Fakt hrůza," odpálil na Twitteru rozbušku Tomáš Syrovátka, ve Slavii zástupce generálního ředitele pro marketing a komunikaci.

Vzápětí se na stejné sociální síti přidal s ještě výživnějším vyjádřením Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva SK Slavia Praha. Volil slova o ostudě. „Fotbal hrajeme pro fanoušky, dnes v Hradci to byla ostuda fotbalu. Budeme hledat řešení, podobné situace jsou absolutně nepřijatelné."

Pod lízátky se nařčením z úst ústředních představitelů Slavie brání. Podle Richarda Jukla, ředitele černobílého klubu, naopak vyšli slávistům vstříc. Velkou skupinu „slušných" fanoušků nenechali za branami stadionu, naopak jim vyčlenili prostor vedle slávistického kotle.

Řekl o Hradci
„Fotbal hrajeme pro fanoušky, dnes v Hradci to byla ostuda fotbalu. Budeme hledat řešení, podobné situace jsou absolutně nepřijatelné."
(Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva SK Slavia Praha po problémech fanoušků se vstupem do sektoru hostí)

„Jenže oni se snažili dostat právě do kotle. Když zjistili, že tam není místo, nebo že s ultras nechtějí být v jednom sektoru, zase se přesouvali zpět. A to přineslo problémy, které jsme ovšem vyřešili. Myslím, že celé to bylo zbytečně nafouknuté a nechápu, jak může pan Tvrdík něco veřejně komentovat, když na fotbale vůbec nebyl," rozčiluje se Jukl.

Hradec prodal slávistům o desítky vstupenek víc, než bylo původně v plánu. V tom zřejmě pochybil. Kdyby už žádné další slávisty do hlediště nepustil, ušetřil by si starosti a organizační zmatky.

„Jenže my jsme ty lidi nechtěli nechat venku jako se to Slavii stalo v Teplicích. Také jsme nechtěli, aby nám běhali po ulicích a působili problémy.  Proto jsme jim prodali další vstupenky, ale ne do kotle, ale do sektoru vedle, který pro ně byl vyhrazen," říká Richard Jukl. „Půl hodiny jsme s generálním ředitelem Slavie panem Krobem neřešili nic jiného, ale vše se vyřešilo."

Ovšem jen do poločasu. Pak skupina slávistických fans vlétla do hradeckého kotle a strhla se bitka. „Chtěli ukrást vlajky a provokovat," tvrdí Jukl.

Hodnocení hráčů FC Hradec po prohře se Slavií (0:3)

Milan Škoda ze Slavie (vpravo) a Adam Vlkanova z Hradce Králové.Radim Ottmar - 7: Nejlepší hráč „votroků". Nebýt jeho zázračných zákroků, byl výsledek mnohem ošklivější.

Tomáš Holeš - 4: Kdyby si odpustil zbytečnou chybu před třetím gólem, proti Slavii by prospěl.

Jakub Chleboun - 3: Střetly se mu myšlenky a on fatálně zaváhal. Byl z toho Škodův důležitý gól na 1:0.

Roman Polom - 3: Jak je mu vlastní, snažil se být konstruktivní. Před druhou brankou ho vyučil Hušbauer.

Jan Mudra - 3: O Zmrhalovi a jeho průnicích se mu muselo zdát. Hlavně v první půli ho vůbec nestíhal.

Jiří Janoušek - 4: Na jeho vkus až často kazil rozehrávku. Dovolil si i ztrátu před vápnem, to nejde.

Petr Schwarz - 3: Jeho nadšení utlumila brzká žlutá karta, o poločase ho trenér Pilný stáhl.

Ladislav Martan - 4: Po straně tahal útoky, ale finále akce vždy zbabral. Křídlo musí být mnohem přesnější. 

Adam Vlkanova - 4: Bojoval s větrnými mlýny, se svojí postavou nemohl slávistům v soubojích konkurovat.

Tomáš Malinský - 4: Platí pro něj to samé, co pro Martana. Je potřeba mnohem více přesnosti a klidu na míči.

Libor Žondra - 5: V poli nejvýraznější „votrok". S urostlým Delim vyhrál plno osobních soubojů.

STŘÍDALI: Jan Pázler (4): Nastoupil do druhého poločasu, ale do děje se nijak nezapsal. Daniel Trubač a Milan Černý nehodnoceni.

STUPNICE: 10 – nejlepší, 1 – nejhorší