Určitě jste rozladěn, že už před posledním kolem tým nefiguruje v postupové hře…
Každopádně jsem velmi zklamaný. Všude jsem avizoval, že jsme chtěli hrát o nejvyšší příčky až do posledního kola, a to už nyní bohužel neplatí. Je pravda, že jsme ze hry o postup mohli být mnohem dříve, ale shodou náhod se tak nestalo. Doufal jsem, že důležitý zápas v Sokolově zvládneme a bude se rozhodovat až ve čtvrtek v posledních zápasech.

Nezdar ale určitě nelze svalovat na prohru v Sokolově. Souhlasíte?
Bohužel těch ztrát byla spousta, stejně jako příčin. Všechno teprve budeme analyzovat. Základ neúspěchu vidím v tom, že jsme nezvládali rozhodující utkání. Vždy, když jsme se nadechovali, tak to nevyšlo podle představ. Ať už to byl zápas s Opavou, Příbramí nebo ten předešlý v Sokolově. Mrzí mě to moc. V létě jsem se snažil do klubu přivést zkušené hráče, kteří by klíčové momenty zvládnout měli. Ale opak byl pravdou. V klíčových utkáních mužstvo spíše táhli mladíci.

Můžete být konkrétnější?
Zatím bych nerad. Nejdříve to oznámím samotným hráčům. Teprve s nimi budu mluvit, takže si jména zatím nechám pro sebe.

Co vám nejvíce scházelo na herním projevu? Mužstvo v domácím prostředí překvapivě často nezvládalo vstupy do utkání…
Je to tak. Ač na to hráči byli upozorňováni, tak si snad mysleli, že to půjde od začátku úplně samo. Jenže druhá liga je především o bojovnosti, a samo zákonitě nejde nic. Ať už v úvodu nebo v závěru. Prohospodařili jsme nejen začátky, ale i různé mezifáze daných utkání. Příčin je opravdu celá řada. Koncentrace hráčů, nasazení, náš stadion a mohl bych jmenovat ještě další.

V zimě jste angažoval několik fotbalistů. Kromě Němečka však žádný z nich tým výrazně nepozdvihl. Z toho vám musí být smutno…
Když si nějaké hráče vytipováváte, tak to děláte s vědomím, že vám ti hráči pomůžou. Věděli jsme, kde nás tlačí bota, proto jsme se snažili kádr vhodně doplnit. Už je pak na samotném jedinci, zda svoji roli zvládne, či nikoliv. Němečka jsme udělali na přestup, tento nákup se evidentně povedl. Do mužstva zapadl a společně s Pilařem může z jarní části vyjít se vztyčenou hlavou. Ostatní hráči, kteří v zimě přišli, si sami musí přebrat, co pro klub odvedli. Měli možnost bojovat o ligu a případně ji v Hradci také hrát. Je to jejich fotbalový život, to si musí uvědomit. Přistoupili k tomu tak, jak přistoupili. Těžko nyní jinde budou hledat další uplatnění.

Tým na jaře táhl mladíček Pilař? Zcela jistě se vynoří prvoligové nabídky. Bude těžké tohoto hráče v Hradci udržet?
K tomu mohu říci jediné. Jsem rád, že Vašek při svém mládí podával v průběhu celého jara stabilně dobré výkony a stal se výraznou osobností. Z tohoto pohledu mě velmi mrzí, že právě on společně s Němečkem scházeli kvůli zdravotním potížím v předešlém utkání v Sokolově. S nimi jsme dnes mohli být ještě ve hře. A co se týká prvoligových nabídek? Pilař u nás má profesionální smlouvu ještě na delší období, takže k tomuto tématu nemám víc co říct.

Objevila se prvoligová nabídka v případě jiného hráče?
Zatím nás žádný klub nekontaktoval.

Jakým směrem se budou ubírat hradecké ambice v příští sezoně?
Nerad bych předbíhal. Ještě nás čeká čtvrteční zápas posledního kola s Třincem. Soutěž chceme důstojně dohrát a umístit se co nejvýše. Není mi jedno, jestli skončíme třetí nebo šestí. Vše tedy budu řešit až po skončení soutěže. V hlavě samozřejmě určité plány a myšlenky nosím.

Odejde v létě hodně hráčů?
Vím asi, kdo odejde a vím, kdo by asi odejít měl. Každopádně musíme kádr doplnit tak, abychom i v příští sezoně mohli bojovat o nejvyšší příčky.

Vraťme se ještě k poslednímu vystoupení v Sokolově. Čím si vysvětlit, že jste vyhořeli na půdě soupeře, kterému už o nic nešlo?
V úvodu jsme paradoxně byli lepší a v prvních patnácti minutách si vytvořili dvě gólové šance. Vlastním nedůrazem a nedůsledností jsme však ani jednu neproměnili. Pak se udělala jedna chyba, hned jsme inkasovali a mužstvo se sesypalo jako domeček z karet. Za chvíli jsme dostali druhý gól a bylo prakticky po zápase.

Koncovka byla vůbec po celé jaro slabinou…
Gólově nás táhl jenom Vašek Pilař. V kádru bylo dalších pět útočníků, kteří však střelecky tápali. To je další z příčin postupového nezdaru.

Zítra vás čeká poslední vystoupení v sezoně. Hostíte Třinec. Co by mělo diváka přilákat na duel, v němž jde pouze o prestiž?
Doufám, že fanoušci přijdou i tak a hráčům tím nejlepším způsobem poděkují za celou sezonu, i když se nepostoupilo. Do 29. kola jsme se o to prali a určitě ne všechno bylo v této sezoně špatné. Troufám si tvrdit, že v té příští je rozhodně na čem stavět. Rozhodně chceme znovu míchat postupovými kartami.