Vyhlídky, že fotbalisté Hradce Králové budou prvoligové zápasy hrát na Všesportovním stadionu i v příští sezoně, jsou celkem příznivé. Alespoň to vyplynulo z výsledků včerejší návštěvy členů licenční komise Fotbalové asociace ČR pod „lízátky“. „Pokud splníme určité požadavky, tak problém nebude,“ řekl Richard Jukl. Generální ředitel hradeckého klubu se dále vyjádřil k případnému startu Václava Pilaře v dresu Plzně v nedělním utkání a dalšímu možnému setrvání kouče Václava Kotala.

S jakým závěrem dopadla návštěva licenčních komisařů?
Komisaři zjišťovali momentální stav a také, co je potřeba udělat pro to, abychom vyhověli licenčním podmínkám. Musíme upravit travnatou plochu, sektor hostů a pak ještě provést další dílčí úpravy týkající se celkového stavu stadionu.

Fotbalový svaz ústy svého šéfa Miroslava Pelty už dříve uvedl, že ho zajímají hmatatelné  podklady, že se v Hradci začne budovat nová aréna. Jinak výjimka udělena nebude. Platí to pořád?
Komise se pochopitelně nezajímala jen o stávající stadion, ale také o to, v jaké fázi je plánovaná výstavba nové arény. U schůzky byl přítomen náměstek primátora pan Vedlich, který podal veškeré informace o současném stavu a průběhu realizace projektu nové fotbalové arény.

Přípravy projektu Park Malšovice, jehož součástí je i fotbalová aréna, tedy stále běží? Objevují se totiž i pesimistické hlasy, že se některé záležitosti zpožďují…
Jiné informace než ty, které zazněly, nemám.

Takže nehrozí, že byste se v létě museli stěhovat například do Mladé Boleslavi a domácí zápasy budete hrát na Všesportovním stadionu?
Pánové z licenční komise se jasně prezentovali tím, že nám chtějí vyjít vstříc na nějakou omezenou dobu, pokud splníme kritéria pro stadiony. Samozřejmě všechno je s odřenýma ušima a přivřenýma očima. Vyslechli si argumenty pana náměstka Vedlicha ohledně nové arény, jedním z požadavků bylo, aby se tempo zrychlilo. Pokud toto splníme, problém nebude.

Pojďme k nedělnímu prestižnímu zápasu s Plzní. Ve smlouvě o hostování Václava Pilaře je klauzule, že nemůže nastoupit proti Hradci, jinak Viktoria zaplatí pokutu. Nebylo by lepší, aby v zájmu větší divácké atraktivity nastoupil, a to i vzhledem k tomu, že Hradci v podstatě o nic nejde a může hrát bezstarostný fotbal?
Předně nesouhlasím s tím, že Hradci o nic nejde. Hráčům jde o vítězství a prémie, takže vždycky o něco jde.

Hradecký klub se tedy v této věci angažovat nebude?
S Plzní máme nějakou smlouvu o hostování hráče a z ní vycházíme. Pokud Václav Pilař nastoupí, západočeský klub bude nucen zaplatit pokutu tak, jak stanovují podmínky smlouvy. Ty platily už v podzimním zápase. My jsme podobně museli postupovat stejně v případě Romana Fischera, když odcházel ze Slovácka. Je to běžná praxe v českých klubech.

Po sezoně končí smlouva trenéru Kotalovi. On sám říkal, že o případném prodloužení smlouvy bude jednat, až bude záchrana jistá, a to i matematicky. Udržení v lize je prakticky jisté, už jste o jeho možném setrvání v klubu jednali?
V otázce trenéra zatím není nic nového. Známe nějaká stanoviska Václava Kotala, která definoval na začátku sezony. V průběhu následujícího měsíce to budeme řešit.

Jste pro to, aby trenér Kotal pokračoval u týmu?
Nezáleží na tom, pro co jsem já, ale na všech aspektech, které se dají dohromady. Řekl bych, že nyní je předčasné o tom hovořit.