Novým členem VV za zesnulého Františka Hrdličku byl zvolen generální manažer Dukly Praha Michal Prokeš. Ten v hlasování zástupců profesionálních soutěží dostal 18 hlasů.

„Každá vláda by měla být složena ze specialistů na určité sféry a moje síla je v mládeži," řekl Prokeš, který patří ke klíčovým osobnostem FAČR v otázce výchovy mládeže.

Valná hromada Fotbalové asociace ČR jednomyslně schválila novou úpravu stanov, která pootevírá cestu k osamostatnění první a druhé ligy. Pouze tři ze 199 delegátů se zdrželi. Stanovy nyní dávají výkonnému výboru právo rozhodnout o podepsání rámcové smlouvy s Ligovou fotbalovou asociací. Pokud se tak stane do konce června, mohly by se profesionální soutěže osamostatnit už pro příští sezonu. Pravděpodobnější je však varianta až se sezonou 2016/17.

Aby mohla rámcová smlouva mezi FAČR a LFA vejít v platnost, musí ji podle stanov podepsat předseda, místopředseda za Čechy a místopředseda za Moravu. Tito tři nejvyšší představitelé FAČR musí být i pro osamostatnění ligy během hlasování výkonného výboru, přičemž místopředseda za Čechy Roman Berbr v minulosti vystupoval proti osamostatnění.

„Je tam ta pojistka, jelikož oba místopředsedové to musejí projednat na české a moravské komoře, které jim mohou dát zelené světlo. Nepředpokládáme, že to bude jen na osobách místopředsedů," řekl generální sekretář Rudolf Řepka.