Bývalý hráč Viktorie Žižkov či Tepic by se měl stát novou tváří Votroků místo Richarda Jukla.

Dlouholetý boss je místopředsedou představenstva, který se má starat především o stavbu nového stadionu. Chod klubu by měl ovlivňovat hlavně Sabou.

Lidé se ptají: Je váš příchod znamením, že Richard Jukl končí?
Vnímám, že jsou tady negativa mířící na Richarda. Ale já jsem ho zatím poznal jako otevřeného a vstřícného člověka. Myslím, že ten pohled je nespravedlivý. Je tady čtrnáct let, klub je stabilizovaný, nemá dluhy, jen se mu nedaří být stabilně v první lize. Otázka je, proč to tak je.

Fanoušci označují Jukla jako hlavního viníka.
Ten stav ho trápí, je z něj unavený. Není hloupý, ví že je tady vůči němu negace. Proto se chce stáhnout, proto vzniknul můj příchod.

Jak máte rozdělené kompetence?
Od 1. ledna jde řídící činnost za mnou. Richard má na starosti přípravu a výstavbu stadionu. A k tomu technickou infrastrukturu, areály Dukla, Háječek, Bavlna. Kompetence mi předává postupně.

V jakém stavu jste našel hradecký klub?
Fotbal je tady v bodu nula. Není tady stadion, tým je ve druhé lize na desátém místě. Nálada není pozitivní – a to i směrem od lidí pracujících v klubu.

Co s tím děláte?
Mám od představenstva úkol zanalyzovat fungování klubu na všech úsecích, ekonomickém, sportovním, technickém, obchodním, marketingovém. Ale nejprve dávám dohromady sportovní úsek, protože áčko je výkladní skříní klubu.

Povede se ho pozvednout?
Tady je velká negace, ale já jsem týmový hráč. Snažím se to energií a pozitivnem rozpohybovat. Mám dobrý pocit, jak trenéři dělají fotbal. Ale nedá se nic dělat, potřebujeme získávat body. Když se nedaří, špatné věci vyplouvají na povrch. Jdeme za společným cílem.

Za jakým?
Po podzimu tady nemůže být nikdo spokojený. Na jaře chceme dát veřejnosti signál, že nic nebalíme, že se pokusíme ztrátu dohnat. Chceme hrát do posledního kola o postup. Chceme tady hráče, kteří mají technickou kvalitu, ale také srdce, touhu hrát za Hradec a ve fotbale něco dokázat.

Jsou tady takoví?
Klima v labině se změnilo. Odešli hráči, kteří šli proti trenérovi a nechtěli tady být.

Kdo například?
Třeba útočník Libor Žondra, který byl negativní a neměl sebereflexi. Uvidíme, zda se to projeví.

Problémem je v Hradci také vztah klubu a radikálních fanoušků. Změní se?
Je to citlivé téma, odklonili se od týmu. Sešel jsem se s ultras i fanklubem, myslím, že se situace zklidnila. Chceme jim vyjít vstříc, ale na druhou stranu si nemohou diktovat a podmiňovat svou přízeň personálními změnami.

Budou podporovat tým?
Podle posledních zpráv odvolali bojkot a měli by se vrátit na stadion.