Remíza s Opavou, porážka v Ústí nad Labem, ke všemu neslané nemastné výkony. Co s tím? Nastanou změny v kádru? Přijdou tvrdé sankce? Padne trenér? Otázky podobného typu zákonitě vyplouvají na povrch.

„Nelichotivou situaci jsme rozebírali a řešíme ji doposud. Sáhneme k určitým opatřením. Hodně bude záležet na výsledku nedělního utkání s Jihlavou,“ sdělil Deníku ředitel klubu Richard Jukl.

Jedno je jisté už nyní. Když „votroci“ v neděli neporazí celek z Vysočiny, bude divákům vráceno plné vstupné. Majitelé celosezonních permanentek obdrží jako náhradu reklamní předmět FC Hradec Králové.

„Fanoušci si to zaslouží. Jestliže mužstvu věří, na utkání přijdou a chtějí vidět pěkný fotbal okořeněný výhrou domácího týmu, mají právo v případě neúspěchu na odškodné,“ podotýká Jukl. „Z našich vystoupení na jaře jsem obrovsky zklamaný. Doufal jsem, že si všichni uvědomili, že podzim z naší strany dobrý nebyl a na jaře přijde rapidní zlepšení. V podzimní části jsem mohl alespoň říkat, že hrajeme dobře. Teď ke všemu dobře nehrajeme. To by si měli uvědomit hlavně hráči, protože ti se nezměnili,“ zdůrazňuje ředitel.

Podobnou situaci řešili po osmnáctém kole v HFK Olomouc. Výsledek? Odvolání trenéra. „Razantní kroky nechceme dělat ukvapeně. Chtěli jsme hrát nahoře, místo toho jsme desátí. To mě klidným rozhodně nenechává. Situace je vážná. Jak už jsem řekl, v neděli hrajeme s Jihlavou, pak se uvidí,“ poznamenal Jukl.