Ve třetím kole fotbalové nejvyšší dorostenecké soutěže hostili „votroci“ na hřišti v Kuklenách pražský celek Bohemians 1905. Nezaujatý divák si přišel na své, neboť viděl sedm branek. Hattrickem se blýskl hradecký Richard Jukl a svěřenci trenéra Luboše Prokopce si tak díky tomu připsali druhou výhru v řadě.

I. liga staršího dorostu

FC Hradec Králové – Bohemians 1905 4:3 (3:3). Branky: Jukl 3, Týfa – Kraus, Malina, Nerad. Rozhodčí: Lerch. ŽK: 3:3. Diváci: 100.

Sestava FC Hradec Králové: Zavřel – Hegr, Krčál, Holeš, Vejchoda – Hloušek (55. Kafka) – Bodlák (88. Kovář), Ptáček (72. Krátký), Týfa (60. Novotný), Jukl – Petráček (81. Hannich).

Vstup do zápasu se „votrokům“ povedl. V 5. min. po nedorozumění hostujícího brankáře s obránci otevřel skóre Jukl – 1:0. O chvíli později únik Petráčka na poslední chvíli odvrátila obrana hostujících „klokanů“.

Pražané poprvé zahrozili ve 20. min. a hned z toho byl gól. Nerad střelou z pětadvaceti metrů vyrovnal na 1:1.

Poté hlavičkoval v dobré pozici Petráček, ale míč šel těsně vedle Smrčkovy branky, a centr Bodláka napálil jeden z hostujících obránců do břevna vlastní branky.

Ve 30. min. se na hranici velkého vápna uvolnil Jukl a přízemní střelou z otočky zamířil přesně k levé tyči – 2:1.

Hned z protiútoku hostující Malina přehodil vyběhnuvšího brankáře Zavřela a bylo znovu srovnáno – 2:2.

Deset minut před koncem poločasu Týfa po individuální akci opět rozvlnil síť – 3:2.

Ve 41. minutě trefil nešťastně Holeš tyč vlastní branky a o čtyři minuty později hostující Kraus vymetl šibenici Zavřelovy branky – 3:3.

Vyrovnaná partie se na stadionu v Kuklenách odehrávala i po změně stran.

Za zmínku stojí 65. minuta, kdy tvrdou střelu domácího útočníka Petráčka vyrazil brankář Smrčka na roh. Hosté odpověděli o chvíli později Bulíčkem, jeho střela z vápna jen těsně minula levou tyč Zavřelovy svatyně.

Rozhodnutí přinesla 87. minuta, kdy se po centru z pravé strany dostal míč k Juklovi, který jej uklidil přesně k pravé tyči – 4:3.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové A starší dorost: „I když máme tři body, tak nemohu být s naším výkonem spokojen. Dopouštíme se individuálních chyb, naše hra postrádá větší zodpovědnost. Není možné, abychom v zápase inkasovali tři branky. Čeká nás ještě hodně práce. Pokud však nezlepšíme základní věci, budeme mít v dalších zápasech problémy a nebudeme moci přidat fotbalovou nadstavbu.“