Juniorská liga: FC Hradec – Bohemians 1905 5:0 (3:0). Branky: 6. Novotný, 12. Kopáč, 20. Malinský, 62. Bodlák, 89. Hofman. Rozhodčí: Štěrba. Bez karet. Diváci 200. Hradec: Vízek – Bodlák, Simerský, Hock, Shejbal – Malinský (70. Doležal), Krčál (53. Furik), Kopáč, Novotný (65. Ptáček), Krolop (80. Novák) – Zec (80. Hofman).

Už v 6. min. po akci Malinského s Kopáčem se míč dostal k Novotnému, který jej napálil ze 28 metrů přesně pod břevno – 1:0. O šest minut později Malinský s Kopáčem dokonale vyšachovali hostující obranu a druhý jmenovaný skóroval do prázdné branky – 2:0. „Klokani" hrozili převážně ze standardních situací a po jedné z nich pálil Šebek těsně vedle levé tyče Vízkovy branky. Ve 20. min. domácí gólman rychle rozehrál míč na Shejbala, ten jej posunul na Malinského, který pláchl hostující obraně a s přehledem zvýšil na 3:0. Poté hostující brankář Kuru vytáhl na roh střelu Bodláka. Ve 28. min. Shejbal obešel čtyři protihráče a po jeho centru hostující Kouba poslal míč do břevna vlastní branky.

Po přestávce byli „votroci" aktivnější, dobře kombinovali a obrana Pražanů chvílemi nevěděla, kam dříve skočit. Střelu Shejbala zneškodnil hostující gólman. V 57. min. postupoval Malinský zcela sám na branku, obešel i gólmana, ale z úhlu nastřelil pouze tyč. V 62. min. Bodlák nevěděl, co s míčem, a tak jej napálil ze 30 metrů do levé šibenice – 4:0. Brakový účet uzavřel v 89. min. po přihrávce Furika střídající Hofman, který úspěšně zakončil své sólo.

Luděk Jelínek, asistent trenéra FC Hradec: „I když jsme v první půli vstřelili tři branky, tak hra v poli byla vyrovnaná. Klokani určitě nebyli tak špatným soupeřem, jak napovídá výsledek. Markantní rozdíl byl ale v efektivitě. Po přestávce jsme byli aktivnější, zlepšili jsme kombinaci a nakonec jsme zaslouženě vysoko zvítězili. V příštím kole cestujeme do Teplic."   (js)