Juniorská liga: Příbram – FC Hradec 0:2 (0:1). Branky: 24. Zorvan, 51. Kopřiva. Rozhodčí: Zadinová. Příbram: Krček – Kdolský, Kvída, Mareš, Divíšek – Šípek, Krameš, Stratil, Barák – Kraut, Řezáč (82. Bolina). Hradec: Jehlička – Kopřiva (86. D. Drozd), Zezula, Krčál, Kratochvíl – Kraják, Ptáček (47. Vágner), Vobejda, Zorvan (75. Jukl), Týfa (70. Hrabar) – Bláha (80. Heger).

U Litavky se hrál bojovný a zajímavý fotbal. Domácí chtěli potvrdit tříbodový zisk na Slovácku, hradečtí „votroci" zase dobrou formu z utkání se Slavií a vymazat v tabulce pravdy poslední tři minusové body.

V úvodní části hry byli domácí aktivní a chtěli rozhodnout utkání nakopávanými míči do pokutového území. Zůstávalo však jen u snahy, neboť pozorně hrající obrana Východočechů a Jehlička v brance si dokázali ve většině případů poradit. A když ne, tak v cestě stála branková konstrukce, jako v případě trestného kopu, který Kvída poslal přes zeď do břevna.

Hradečtí využívali každé příležitosti k založení rychlého protiútoku. S gólovým zakončením se to povedlo ve 24. min., když Kopřiva poslal na zteč Bláhu, jenž uvolnil Zorvana. Ten se neukvapil, míč si potáhl, následně s ním obešel obranu i brankáře domácích a poslal Hradec do vedení. Vyrovnání měl na kopačce Stratil, ale se střelou doprostřed brány neměl Jehlička problém.

Druhá půle byla zpočátku v režii hradeckých hráčů, kterým se podařilo skóre vylepšit gólem Kopřivy, jemuž nabil krásným centrem agilní Bláha. Pak přišly další možnosti na obou stranách, ale proti příbramskému Stratilovi a následně i hradeckému Vágnerovi stály dobře postavené tyče. A když na straně domácích přibývaly jen rohy, hlavičky či střely končily v rukavicích Jehličky nebo mimo.

Brankovou konstrukci rozezněl v samém závěru i Šípek. Míč pak ve vápně několikrát poskakoval, ale vždy se našel někdo z hostů, kdo jej uklidil do bezpečné vzdálenosti. Výsledek i v nastavení byl stejný jako v 51. min. a je třeba říct, že z pohledu Hradeckých zaslouženě.

Jaroslav Veselý, trenér Hradce: „Sehráli jsme těžké utkání, které se oboustranně svým nasazením a důrazem vyrovnalo dospělému fotbalu. Díky menším rozměrům hřiště a výškové i silové převaze soupeře nás domácí ohrožovali z velkého počtu standardek. My jsme byli úspěšnější v kombinaci a rychlém přechodu do útoku. Je fakt, že jsme v několika momentech měli štěstí. Díky obětavosti jsme cenné vítězství uhájili. Pochvalu opět zaslouží všichni aktéři. Jsem rád i za čisté konto."