Z hlediska osobních statistik pro něj byla minulá sezona vskutku snová. Získal korunu krále střelců v krajském přeboru, přičemž působil ve dvou klubech. První polovinu sezony strávil útočník DAVID HLAVA v mateřském klubu v Červeném Kostelci, kterému svou střeleckou potencí pomohl na špici tabulky.

Ve druhé polovině sezony už možná trochu překvapivě hrál za Provodov, jenž byl po patnácti kolech nejvyšší krajské soutěže beznadějně poslední. „Byla to pro mě výzva,“ nechal se několikrát slyšet gólový forvard. Otloukánkovi soutěže téměř pomohl k záchraně nejvyšší krajské ligy, nakonec ale Provodov posílený o několik hráčů skutečně sestoupil. Sedmadvacetiletý útočník pak zůstal v Provodově i přesto, že po sestupu z krajského přeboru klub přihlásil „pouze“ I. B třídu.

Na Galavečeru KFS jste získal ocenění Bomber roku. Na korunu krále střelců v krajském přeboru jste dosáhl díky brankám ve dvou klubech. Kde to pro vás bylo těžší?
V první řadě jsem byl velice překvapen, že se mi dostalo tolik ocenění a všech si hodně vážím. Hodně vděčím své přítelkyni Lence za to, jak mě neustále ve všem podporovala. Jinak z mého pohledu to bylo daleko těžší v dresu Provodova, jelikož jsem tam přicházel s tím, že musím potvrdit své kvality z Červeného Kostelce, což jsem snad splnil.

I v nové sezoně jste pokračoval v Provodově. Nepřemýšlel jste, že zamíříte do vyšší soutěže, než je I. B třída?
V Provodově jsem pokračoval, jelikož se nám s přítelkyní v létě narodil syn Davídek a chtěl jsem jim být co nejvíce na blízku. V Provodově mě znovu oslovili, tak jsem v tom neviděl žádný problém. Kdyby přišla nějaká nabídka z vyšší soutěže, určitě bych o tom uvažoval, ale jelikož nic nepřišlo, tak jsem zůstal.

V létě jste před startem nové sezony tedy neřešil jiné nabídky?
V létě mě oslovil pouze pan Havlíček (současný trenér Hradce – pozn. aut.), jestli bych nechtěl zkusit přípravu v juniorce Hradce. Tam jsem absolvoval téměř celou přípravu s juniorkou a jeden trénink s áčkem. Po dohodě jsem se ale vrátil do Kostelce, kde jsem odehrál celkem tři zápasy (z toho dva pohárové), a pak odešel zpět do Provodova. Jinak jsem jinou nabídku neměl.

Fotbalový starosta: Květoslav Kvasnička.
Galavečer krajského fotbalu: Pódium ovládli zástupci OFS Hradec

Proč z angažmá v hradeckém klubu sešlo?
Podle mě jsem nejspíš nesplnil to, s čím jsem tam šel. Popravdě to ani moc nevím, proč to tam nedopadlo. Nicméně to pro mě byla dobrá zkušenost a motivace do další práce, která se podle mě ukázala jak v Kostelci, tak i v Provodově.

Na jaře plánujete v Provodově pokračovat?
Teď v zimě mi zde skončila smlouva. Jelikož jsem v Česku nedostal žádnou nabídku z vyšší soutěže, tak jsem den po Galavečeru odjel do Rakouska, kde jsem podepsal zatím půlroční smlouvu v týmu SV Freinberg, kde budu působit od jarní části.

Jak k angažmá v Rakousku došlo?
Ohledně Rakouska mě kontaktoval můj manažer pan Dobler, který mě zařídil i minulé angažmá v Německu. Do Rakouska budu dojíždět na jeden trénink a na zápas. Poprvé tam odjíždím 9. - 10. února, absolvuji zdravotní prohlídku a dál se vše dozvím až na místě.

Jak to bude pro vás časově náročné?
Časově náročné to zas tolik nebude. Největší nepřítel je podle mě samotný přejezd. Pojedu tam zhruba čtyři a půl hodiny, ale snad se to dá zvládnout.

Galavečer Královéhradeckého KFS v Jičíně
Fotbalový bál ocenil i šéf Malík. Tohle je cesta

Jak jste byl vlastně spokojený s uplynulou podzimní částí sezony 2017/2018?
Za mě jsem byl s podzimem celkem spokojený. Je pravda, že jsme jako tým měli v Provodově výsledky krkolomné, ale parta tam vydržela, což bylo důležité. Podle mě jsme předváděli občas i pěkný fotbal.

Jaké jsou cíle klubu pro jaro?
Cíle budou určitě jasné – držet se v popředí tabulky a třeba urvat i případný postup do I. A třídy. To je ale spíš otázka na trenéra nebo vedení klubu.

Mimo aktivního hraní se v Červeném Kostelci věnujete trénování dětí. Stále vás to naplňuje?
Ano, trénování se věnuji už šestým rokem a stále mě ta práce baví. Momentálně vedu už druhým rokem kategorii U-10 a práce s ní mě velice naplňuje. Teď si ještě rozšiřuji trenérskou licenci UEFA B, abych se mohl i sám rozvíjet.

Jaké máte další fotbalové ambice?
Dříve jsem měl veliké ambice, ale kolikrát jsem byl potom zklamaný, když jsem si myslel, že by to mohlo vyjít a nevyšlo. Teď už mi je sedmadvacet let, mám rodinu, takže se spíše chci zaměřovat na ni a trénování. Chci hrát fotbal pro radost, ale kdyby přišla nějaká nabídka, která se zrovna neodmítá, tak bych to promyslel a uvidělo by se. Jsem ovšem realista.

Pavel Petřikov.
Petřikov si zkusil těžší váhu, v Tunisu skončil sedmý