V mistrovském utkání fotbalové CK Votrok IV. třídy B Sokol Myštěves B versus FC Spartak Kobylice B (6:4, poločas 5:0) vstřelil hostující Dominik Nový ve druhé půli čtyři branky, čímž výrazně přispěl ke zdramatizování tohoto duelu. Okresní fotbalový svaz Hradec Králové ho za to zvolil borcem uplynulého kola.

Kdy a kolik branek jste nejvíce vstřelil v jednom střetnutí?
V mužské kategorii jsem dal maximálně tři góly, takže nejvíc jsou určitě tyto čtyři z Myštevsi.

Vaše čtyři trefy přispěly ke stažení výrazného náskoku domácích z 5:0 až na 5:4, což osm minut před koncem zápas hodně zdramatizovalo. V jakém časovém sledu góly padly a jak  jste se prosazoval?
V 57. minutě jsem si ve vápně narazil míč s Davidem „Robbenem" Sedláčkem a obstřelil brankáře – 5:1. V 71. minutě jsem prošel s balonem do vápna, obránce Myštevse proti mně nechtěl vystupovat, tak jsem mu udělal kličku a trefil míč k tyči – 5:2. Další trefa přišla v 79. minutě. Obránce domácích dával špatnou malou domů, což jsem vystihl a šel sám na brankáře – 5:3. A v 82. minutě jsem se trefil z přímého kopu po faulu na mého spoluhráče Aleše Hanáčka – 5:4.

Měl jste i další šance?
Myslím, že žádná další šance už nebyla. Domácí si to už pak zkušeně kontrolovali.

Jaká atmosféra byla v hostující kabině po prvním poločase, kdy jste prohrávali 0:5?
Popravdě ani nevím. Na zápas jsem přijel až v době, kdy byla odehraná 40. minuta. Ihned jsem se ustrojil a šel se rozcvičovat. Náš velezkušený trenér ale asi dobře kluky naladil, když jsme se pak tak vyhecovali.

Po vstřelení čtvrtého gólu z vaší kopačky to bylo již jen o gól (5:4) a do konce zbývalo ještě osm minut plus nastavení. Co se dělo v tomto úseku utkání?
Nejdříve jsme se asi všichni štípli, jestli je to vůbec pravda. Vysunuli jsme z obrany Jirku Rajmana dopředu, aby pro nás útočníky vyhrál nějakou hlavičku, což si domácí pohlídali.

Pak přišla 89. minuta a Martinič zvýšil na 6:4…
To už bylo buď a nebo. Bohužel jsme dostali gól a bylo hotovo.

A po zápase?
Po utkání jsme byli pochváleni. Myslím si, že se nebylo za co stydět. V béčku je věkový průměr asi dvacet let, takže je jasné, že se občas chyby dělají.

Přibližte vaši kariéru.
Se dvěma krátkými přestávkami jsem věrný Kobylicím.

Největší fotbalový zážitek?
Tak to bylo určitě „superfinále" Kobylice vs. Smiřice a postup do I. B třídy.

Jaké jsou vaše fotbalové cíle?
Pokud budou nějaké zajímavé nabídky, tak bych chtěl zkusit vyšší soutěž. Kdyby ovšem nebyly, rád zůstanu věrný Kobylicím.

Kam byste čtenáře pozval na fotbal o víkendu?
Určitě na dva zápasy. V sobotu od 16 hodin I. B třída Kobylice A vs. Libáň a v neděli na béčko proti Klamoši. Všechny body určitě zůstanou doma.

Lubomír Douděra