Když „votroci" postoupí do ligy, dožene je k tomu sedmnáctigólový střelec. Před dvěma lety vystřílel Východočechům postup David Vaněček, letos jeho výkon na gól přesně vyrovnal Jan Pázler.

Hráč, jenž před sezonou přišel ze Znojma, měl na dosažení mety eminentní zájem. Proto se na ústeckém stadionu odehrála zajímavá scénka. Za stavu 1:1 výtečný Daniel Trubač a autor první branky po nádherné individuální akci padá po kose jednoho z domácích zadáků k zemi. Penalta!

Na hřišti je Petr Mareš, obvyklý exekutor. S nadhledem velkého frajera ale přenechá míč svému kamarádovi Pázlerovi. Sedmnáctka je prostě lákavá meta.

Prásk! Gól! Nejlepší střelec FNL dohání Vaněčka, posiluje svoje suverénní postavení na čele kanonýrů FNL a zároveň vystřihuje sedmnácté vítězství Hradce Králové v sezoně. Derniéra se povedla.

O tom, jestli Hradec vyhraje FNL, se rozhodne až příští týden v duelu Karviné ve Varnsdorfu. Pokud hosté nevyhrají, vítězem druhé ligy se stanou Východočeši.

Ústí nad Labem - Hradec Králové 1:2 

Fakta - branky: 26. Procházka – 73. Trubač, 77. Pázler z pen. 
Rozhodčí: Lerch – Ratajová, Šimáček. ŽK: 3:1. Diváci: 692. Poločas: 1:0.
FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Šnirc, Peterka, Vaněk, Pícha – Barnat
(89. Kubný), Králík, Miskovič (68. Veverka), Procházka (89. Křivonoska) – Výborný – Smola. Trenér: Němec.
FC Hradec Králové: Lindr – Krátký (36. Trubač), Bederka, 
Chleboun, Plašil – Schwarz, Mareš – Súkenník, Černý (68. Zorvan), 
Malinský – Pázler. Trenéři: Frimmel a Pilný.

Výtečný Trubač: „Je skvělé, že jsme zakončili sezonu vítězstvím"

Daniel Trubač.Ústí nad Labem, Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Do utkání v Ústí nad Labem naskočil Daniel Trubač (na snímku) až jako střídající hráč, měl ovšem zásadní podíl na obratu z 0:1 na 2:1. Po změně stran nejprve po kouzelné akci srovnal, po faulu na něj pak proměnil pokutový kop Jan Pázler.

„Od začátku jsem se cítil hodně dobře. Je skvělé, že jsme zakončili sezonu vítězstvím. Stále můžeme soutěž vyhrát," říká osmnáctiletý talent, kterému už 
v hlavě vrtá nejvyšší soutěž. „Je to o dost víc sledovanější liga. Doufám, že nám to bude sedět."

Postup jste měli v kapse, zápas v Ústí nad Labem byl vlastně zbytečný. Jakou jste měli motivaci?
Měli jsme jasný pokyn od trenéra utkání neodehrát ve stylu Plzně (po zisku titulu třikrát v řadě prohrála a v posledním kole 0:5 na Slavii – pozn. red.). Dále jsme byli 
motivovaní prémií za první místo, na kterém pořád můžeme vydržet. Stále o něco šlo a my k tomu tak přistoupili. Začali jsme výborně, pak se ale z naší hry vytratil pohyb a trenér sáhl po mladších hráčích. Šel jsem tam já, pak Filip Zorvan a vyšlo to. Trenér to letos neudělal poprvé.

Vám utkání sedlo parádně, že?
Od začátku jsem se cítil dobře. Před poločasem jsem se chtěl dostat do tempa, abych po pauze mohl dobře fungovat. Pak mi vyšel průnik do vápna a šajtlí jsem vyrovnal. Za chvíli po skvělé přihrávce od Zorviho na mě byla ještě penalta. Hlavně jsem ale rád, že jsme sezonu zakončili vítězstvím. Stále můžeme být první.

Jak si vážíte postupu do první ligy?
Obrovsky. Je to pro mě velké plus do budoucna. Byl jsem u sestupu, teď zase u postupu. Získal jsem nové zkušenosti.

První ligu jste si vyzkoušel už loni na jaře, plno zápasů jste odehrál v základní sestavě. Už víte, do čeho jdete.
Myslím, že budeme hrát víc uvolněněji, bez křeče. 
Ve FNL jdete ze souboje do souboje, musíte se vypořádat 
s velkou agresivitou. V první lize je to víc o fotbalovosti. Věřím, že nám to bude sedět a budeme se prát o střed tabulky, abychom zase nespadli. Je to o dost víc sledovanější liga, motivace je také větší. Strašně se těším.