David Vaněček stojí pro čtyři žluté karty, sedmnáctigólový kanon zůstane proti zlepšující se Vlašimi na odstavném parkovišti. V útoku ho nahradí Pavel Dvořák, hrdina vítězné bitvy s Mostem a fotbalista s pověstí náladového střelce. Bude v neděli jeho den? Utkání začíná v 17 hodin.

Ze sedmnácti sezonních gólů nastřílel doma plných jedenáct! Na hradeckém retro-stadionu umí Vaněček zaskočit každou obranu, skóroval zde v osmi utkáních z deseti. To je unikátní bilance.

Teď ale nejlepší střelec FNL bude nuceně odpočívat. „Votroci" si musejí poradit bez něj.

„David vstřelil sedmnáct branek, je to pro nás oslabení. Na druhou stranu Pavel Dvořák v Mostě ukázal, že branku dát umí. Je to zkušený hráč. Poradí si," říká hradecký kouč Luboš Prokopec. „Vaněček byl doma hodně produktivní. Nejen že dal gól, ale dokázal i podržet balon. Dvořka je typologicky podobný. Naši hru to nijak neovlivní. Rozhodně nebudeme naříkat, že nemáme Vaněčka k dispozici."

Hradec už potřetí v řadě bude znát výsledky svých konkurentů (České Budějovice v pátek porazily Pardubice a dostaly se do čela, Táborsko v sobotu jen remizovalo se Zlínem). Zatím se mu pokaždé povedlo zareagovat vítězstvím, vyjde to i do třetice?

„V první řadě se věnujeme sami sobě, ale lhal bych, kdybych tvrdil, že ostatní výsledky nesledujeme a že zaváhání některého z našich rivalů by nás nepotěšilo," usmívá se Prokopec, který ale spíš počítá s tím, že k udržení postupového místa i po 25. kole bude potřeba tříbodový nášup.

„Není to pro nás žádná novinka. Tohle zažíváme čtyřiadvacet kol. My musíme vyhrávat neustále, což je logické, protože chceme v soutěži něco dokázat," tvrdí Prokopec a  samozřejmě má na mysli postup do první ligy.

K tomu je ovšem zapotřebí i hlasitá podpora fanoušků. Jenže ta je proti Vlašimi s otazníkem. Někteří členové kotle hráčům nemohou odpustit, že v Mostě na příkaz kapitána Adriana Rolka nepřišli fandům poděkovat.

Důvod? Kvůli urážkám na adresu záložníka Jaroslava Zeleného.

I přes ujištění obou táborů, že je všechno zase v „cajku", jsou určité pochybnosti ve vzduchu cítit.

„Nikdo nechce žádnou válku. Každý si už k tomu řekl svoje. Nemá cenu to pitvat. Fanoušci nás celou sezonu podporovali a věřím, že to tak bude nejen při utkání s Vlašimí, ale i v dalších kolech," doufá hradecký trenér.

Nedělní soupeř Hradce má za sebou tři vítězné duely, práce kouče Vlastimila Petržely nese ovoce. „Ne nadarmo byl ve Slavii, Spartě a Petrohradu. Je to česká špička," obdivně prohlašuje Prokopec.