Za všechny promluvil kapitán Milan Fukal, který v Liberci nehrál kvůli vyloučení v minulém kole v duelu s Mladou Boleslaví.

„I když jsem nehrál, nebo možná právě proto, jsem volání proti našemu trenérovi velmi silně vnímal a hodně mě to překvapilo. Myslím si, že to není vhodné. Respektuji právo fanoušků skandovat, co chtějí, ale s tímto konkrétně nesouhlasím," prohlásil na webových stránkách klubu.

Co se fanouškům nelíbí?

V první řadě postavení v tabulce. Po neúspěchu v Liberci se Hradec propadl na patnáctou, tedy sestupovou  příčku.

Další vášně vyvolal konec zápasu s Mladou Boleslaví. Východočeši vedli 2:1, museli však dohrávat v deseti právě bez Fukala. Plíšek místo toho, aby na hřiště poslal obránce Jánošíka, který by mohl vyplnit mezeru v zadních řadách, vytáhl z lavičky útočníka Uškoviče. V 89. minutě pak Hradec inkasoval z hlavy Ščuka branku na 2:2.

„Celý tým, hráči i trenéři a ostatní lidé kolem, dělají vše pro udržení ligy pro Hradec. Chtěl bych se tímto nejen za sebe, ale i za kabinu proti těmto výkřikům postavit. Rozumím tomu, že výsledek či hra se nemusejí líbit, ale chci požádat o důvěru pro nás všechny," vyzývá fanoušky Fukal.

Židle Jiřího Plíška zůstává i přes nevoli fanoušků nadále pevná. Rozviklat ji může až případný neúspěch v nedělním zápase s Duklou Praha.