„Je to jeden z kandidátů na postup do první ligy," jednoznačně říká Luboš Prokopec, kouč „votroků". „Už loni měli velké plány, ale tolik se jim nedařilo."

Letos může být všechno jinak. Karviná je ekonomicky zajištěná. V tomto směru patří mezi top kluby druhé ligy. „I proto mají vysoké cíle," tvrdí Prokopec.

Na zápas ve Varnsdorfu vyslal pozorovatele. Před nedělním zápasem nechtěl nic podcenit.

„Získali jsme užitečné informace, které v samotném utkání, doufám, zúročíme. Karviná je mužstvem, které výborně brání na vlastní polovině a je nesmírně nebezpečná v brejkových situacích. Přesně takhle vycvičila Varnsdorf," poukazuje na sílu slezského klubu hradecký lodivod.

Karviná ale měla ve své hře i mezery. Ještě za nerozhodnutého stavu měli domácí několik šancí, zápas mohl dopadnout klidně opačně.

„Je to pro nás jisté vodítko, jak překonat karvinskou defenzivu," přikyvuje Prokopec.

Oproti derby s Pardubicemi, které skončilo po bláznivém druhém poločase nerozhodným výsledkem 2:2, dojde k několika změnám v základní sestavě.

Jisté je jedno: na místo potrestaného Adriana Rolka (1 zápas) se na trávníku objeví Marek Plašil. Připravený bude i Marián Hock.

V záloze by měl od první minuty hrát Tomáš Malinský, jenž v druhé půli rozproudil do té doby nudné derby. V útoku by se mohlo dostat na Marka Kuliče.

„Nebudu konkrétní, ale nějaké změny určitě budou. Po každém utkání si vyhodnocujeme výkony jednotlivých hráčů. Kluci vědí, že může hrát kdokoliv z kádru. Na druhou stranu nehodlám sestavu po jednom zápase rozbombardovat," kroutí hlavou Prokopec, pro něhož je důležité, že fit je kapitán Radek Hochmeister, který opustil zápas s Pardubicemi kvůli pochroumanému kotníku. A plán před nedělí? „Chceme navázat na druhý poločas z derby a nechceme zase inkasovat dva góly," prohodil Luboš Prokopec.