„Z naší strany to bylo hodně špatné. Nezasloužili jsme si ani body, nebyl to dobrý zápas,“ přiznal týmu Radim Ottmar.

„Základním kamenem bylo srdíčko. Bojovnost se musela přizpůsobit terénu. Domácí to zvládli líp. My asi nemáme tolik typů, abychom to zvládli,“ láteřil kouč Havlíček.

Kolikrát podobná slova vyřkl na podzim…

Hradec se na Žižkově nezvládl adaptovat na hřiště, které bylo tvrdé a zledovatělé. „Byla na něm krusta,“ popsal Ottmar.

Především v prvním poločase byli domácí jasně lepší. Jejich snaha vyvrcholila gólem, který přišel po penaltě. Pokutový kop ve 29. minutě totiž Ottmar chytil, ale jeho spoluhráči nechali Žižkovské dorážet.

„Zaspíme v situaci, kterou máme mít pod kontrolou,“ štvalo gólmana. „V první půli si s námi v pohodě poradili,“ uznal soupeřovu sílu Havlíček.

Jistá změna přišla až na konci, kdy se hosté mírně probudili. „Jenže to už jsme prohrávali 0:2,“ připomněl trenér. Podruhé mužstvo inkasovalo po brejku, který přišel po jeho vlastní standardní situaci.

„Byli jsme málo nebezpeční. Rozhodl důraz,“ měl jasno Havlíček, který přitom na Žižkově postavil velmi ofenzivní jedenáctku.

Hradec se přesto vrátil k podzimní mizérii.

Žižkov - Hradec Králové 2:0

Fakta – branky: 29. Kuchta, 56. Urbanec. Rozhodčí: Dubravský – Caletka, Novák. ŽK: Kuchta, Košťál – Čech, Pajer, Kvída. Diváci: 781. Poločas: 1:0.
FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Dressler, Košťál, Švejdík, Pardubský – Podrazký, Pavlata – Štípek (86. Trávníček), Batioja (75. M. Čermák), Urbanec – Kuchta (90. Musa). Trenér: Pilný.
FC Hradec Králové: Ottmar – Černý, Čech (83. Zorvan), Kvída, Urma – Martan, Janoušek (72. Súkenník), Pajer, Vlkanova – Šípek (46. Schwarz), Pázler. Trenér: Havlíček.