O důležitosti utkání snad nemá cenu ani mluvit. Ale pro pořádek. Hradec je čtrnáctý, Vysočina patnáctá. Tabulkový rozdíl? Tři body. Půjde o strašně moc.

Kéž by se opakoval podzimní scénář (tedy hlavně ten výsledkový), kdy svěřenci trenérů Pilného a Frimmela v mladoboleslavském azylu zdolali Jihlavu brankou Holeše nejtěsnějším rozdílem 1:0. Nutno však podotknout, že s velkým štěstím. Druhý poločas se Hradci nepovedl, byl pod trvalým tlakem. Nebýt zázračných zákroků Radima Ottmara a katastrofálních selhání soupeřových hrotů ve vyložených šancích, mohla tato bitva dopadnout opačně. ,,Vybavuji si to velmi dobře. První půlku jsme prochrápali, ve druhé jsme spalovali, co se dalo. Tutovku jsem neproměnil i já. Dost nás to zlomilo, šli jsme dolů a podle toho taky vypadaly naše další výsledky," zavzpomínal na vzájemný duel jihlavský forvard Pavel Dvořák, někdejší hradecká opora.

Jihlava zaznamenala v letošním ročníku nejméně gólů, dala jich zatím jen jedenáct…

V pátek to bude nejen o fotbalovém umu, ale také o hlavě. V jedné z klíčových bitev jarní části bude rozhodovat psychika a sebevědomí. ,,S tím souhlasím. Ustrašenost nepřipadá v úvahu. Bude to hodně náročné. Důležitá bude každá minuta," pronesl kouč Milan Frimmel.

Hradec na úvod jara podlehl doma Dukle, Jihlava podle předpokladů nestačila v Edenu na silnou Slavii. Ale své možnosti naznačila. Hráči jako Ikaunieks, Rabušic, Vaculík a koneckonců také Dvořák budí zaslouženou pozornost. ,,Víme o jejich kvalitách," podotýká Frimmel.

Východočeši odcestují na Vysočinu už s Liborem Žondrou, jemuž vypršel karetní trest, a uzdraveným Jiřím Janouškem. ,,Vrací se nám dva kvalitní hráči. To je pozitivní. Oba nám mohou velmi pomoci," je přesvědčen Milan Frimmel. ,,Tenhle zápas je opravdu hodně důležitý. Sousedíme spolu v tabulce. Potřebujeme to zvládnout," doplnil kouč.