Deník nabízí vodítko, podle kterého by se mohl rozhodovat kouč Luboš Prokopec.

Rada pro sázkaře: zkuste remízu!
Hradec Králové - Jestli přemýšlíte, co vsadit na zápas Hradce Králové s Jabloncem, zkuste remízu.  Každý druhé utkání mezi těmito soupeři totiž končí plichtou. Oba celky se doposud střetly v první lize dvaadvacetkrát, devět utkání vyhrál Baumit, jen dvakrát se radovali „votroci", ve zbytku duelů (celkem jedenáct) došlo pokaždé na nerozhodný výsledek. V posledních dvanácti utkáních vyhráli Východočeši jen jednou.

Varianta s Plašilem

PRO: Se „záskoky" má bohaté zkušenosti. Většinou, když zadní linie „votroků" nefungovala, z lavice se zvedl právě on a defenzivu vyspravil. Nemá problém naskočit kamkoliv do sestavy, takové chlapíky v kabině potřebujete. V Hradci začal na pozici krajního beka, loni na podzim válel na stoperu.

PROTI: Malá herní praxe. Plašil hrál pohár na Admiře, v lize neodehrál ani minutu.

TIP DENÍKU: Nastoupí!

Varianta s Križkem

PRO: Stoper – to je původní zařazení udělaného blonďáka ze Slovenska. Až trenér Prokopec  ho předělal na defenzivního záložníka. Uprostřed obrany bravurně zvládl významnou část jara.

PROTI: Proč bourat něco, co funguje? Križko si zvykl na pozici štítového středopolaře. Dovede získat spoustu míčů a umně je distribuovat směrem ke spoluhráčům.

TIP DENÍKU: Zůstane v záloze!