Pavel Svoboda, ředitel Speciální  školy Hradec Králové:
Kdo vyhraje netuším. Ale přál bych to Anglii za jejich nesmírně kvalitní a zodpovědnou ligu, ale i proto, že když o něco jde, tak jim to nevyjde. Dál bych tam rád viděl Brazílii nebo Argentinu, protože hrají hezký fotbal, a Holandsko, protože skvěle řízli namyšlené Španěly.

Roman Koudelka, skokan na lyžích:
Myslím si, že vyhraje Brazílie. Sice jsou doma pod obrovským tlakem, což bývá častokrát velká nevýhoda, ale diváci je poženou, hráči jsou namotivovaní. Takže si myslím, že letos ten tlak bude spíš výhoda. Do finále půjdou se Španělskem, které obhajuje. Na třetí místo bych viděl asi Němce.

Jaromír Pecina, ředitel Hotelové školy Bohemia v Chrudimi:
Všichni favorizují domácí Brazílii a vzhledem k Jižní Americe je to favorit číslo jedna. Šanci však budou mít i další týmy jako Španělé, Německo, možná i Uruguay nebo Argentina. Na stupních vítězů však budou patrně stát Brazílie, Španělsko a Německo.

Josef Pejchal, herec Východočeského divadla Pardubice:
Favorizuji domácí Brazílii – to je skutečně excelentní výběr hráčů. Vysoko budou také Španělé. Jeden z těchto dvou týmů bude určitě ve finále. Za nimi už to bude vyrovnané, o medaili se poperou Argentina, Nizozemsko, Německo, Anglie či Portugalsko.