Vysoký obránce se vůbec poprvé v nejvyšší soutěži vrátil v dresu soupeře na dobře známý trávník. Dvaatřicetiletý fotbalista ve východočeském klubu začínal svoji kariéru.

Bylo to pro vás specifické utkání. Jak byste jej zhodnotil?
Asi jako remízový zápas. Hradec měl v úvodních patnácti minutách dvě šance. Už ve druhé minutě mohl dát vedoucí gól. Jenže nedal a pak už to byl zápas bez šancí. Ale musím přiznat, že kdyby dal gól, tak by vyhrál.

Vaše hra postrádala patřičné nasazení. Souhlasíte s tímto tvrzením?
Určitě. Z tohoto pohledu jsem zklamaný, z naší strany to bylo špatné. Byli jsme všude pozdě. U každého míče jsme byli jako druzí. Nechali jsme soupeře zpracovat balon. Takhle to nejde.

S jakým taktickými záměry jste vstupovali do utkání?
Věděli jsme, co Hradec hraje. Že jeho brejky jsou velmi rychlé a nebezpečné. Ale zase opakuji. My jsme byli pomalí, nedohrávali souboje, prostě jsme byli všude pozdě. To bylo špatně.

Přesto jste sérii bez porážky prodloužili v lize už na sedm zápasů. Bodujete, i když herní projev asi není nejlepší…
To je pravda, poslední zápasy nebyly herně úplně vydařené. Nevím, čím to je. Určitě máme rezervy.

S fotbalem jste začínal v Hradci, prostředí důvěrně znáte. Máte zde řadu známých a přátel. Proběhlo před zápasem hecování či uzavírání sázek?
Právě že vůbec nic takového nebylo. Jen s Michalem Šmardou (asistent hradeckého trenéra – pozn. red.) jsme na tohle téma prohodili pár slov a trochu se hecovali.

(jt)