Petr Mareš obelstil špatně postaveného jabloneckého gólmana Valeše a báječnou ranou z trestného kopu snížil v závěru na 1:2. Na place jeho gól vyvolal solidní hektiku. Nic dalšího už ale nepřišlo…

„Před dvěma lety jsme tady prohrávali s Mladou Boleslaví 0:2 a také jsme v samém závěru srovnali na 2:2. Teď to nevyšlo," smutnil hradecký fotbalista.

Prohráli jste 1:2. Odpovídá výsledek dění na hřišti?
Na Jablonec jsem se připravovali, hlavně na jejich vysoké a důrazné hráče. Chtěli jsme si pohlídat standardky a nákopy do vápna, bohužel jsme dostali z nákopu a ze standardky gól… (hořce se usměje) Prohrávali jsme 2:0, snažili se tlakem utkání aspoň zremizovat, ale bohužel se to nepodařilo. Vstřelili jsme jen jednu branku.

Jablonec nastoupil v neobvyklém rozestavení 3-5-2. Dělalo vám to problémy?
Nemyslím si, že by to bylo tak důležité. Byli jsme připraveni na obě varianty rozestavení. Chtěli jsme jim hlavně zablokovat centry do vápna a standardky, jenže jsme po dvou takových situacích inkasovali.

Pět minut před koncem jste chytrou střelou z trestného kopu snížil na 1:2.
Na hřiště jsem šel s tím, že mám kopat standardky a všechno cpát do vápna. Bohužel  můj gól přišel až v 85. minutě.

Balon jste zakroutil nádherně. Využil jste špatného postavení gólmana Valeše?
Koukal jsem, jak si gólman postavil zeď a kde stojí. V první chvíli jsem chtěl míč normálně poslat do vápna, ale když jsem viděl, kde Valeš stojí, tak jsem to cpal na přední tyč.

Z následného tlaku už ale vyrovnání nepřišlo…
Věřili jsme až do konce, že vyrovnáme. Před dvěma lety jsme tady prohrávali s Mladou Boleslaví 0:2 a také jsme v samém závěru srovnali na 2:2. Teď to nevyšlo.

Poprvé jste  hráli v Mladé Boleslavi. Jak jste cítili na „domácím" stadionu?
Je to tady hezký, fanoušci nás v nějakém počtu přijeli podpořit. Musíme se s tím porvat, budeme tady hrát asi ještě tři zápasy. Všechny musíme odmakat, abychom odtud něco odvezli.