Haris Harba (24) - pravděpodobnost 65 %

Levonohý Bosňan má předpoklady převzít roli lídra, stěžejního muže hradecké zálohy. Je konstruktivní, umí ladně obejít jednoho i více soupeřů, post ve středu zálohy či pod hrotem by mu mohl sedět. Umí se prosadit i střelecky, což nedokazoval jen v bosenské lize, ale také v přípravě, kdy Slavii vstřelil dvě branky. Proti němu hovoří snad jen to, že s mužstvem ještě není tolik sehraný a česká liga je přece jen jiný šálek kávy než bosenská. Kouč Jiří Plíšek by mu měl naložit na bedra zodpovědnost. Ať se Harba ukáže.

Jan Šisler (24) - pravděpodobnost 30 %

Když se Klapka v Olomouci zranil, nahradil ho v sestavě. Je to soubojový typ, vyžívá se v důrazné hře, na trávníku dře jako mezek a je nesmírně univerzální. Prostě borec k nezaplacení. Může plnit různé role a i náhradu za Klapku by zvládl. Když vypálí, střela má parametry rány z kanonu. V jarní části předvedl, že na ligu má s prstem v nose a nevadí mu režírovat hru. Slabiny? Chtělo by to zlepšit rozehrávku. Těžko říct, jak mu věří nový trenér. V přípravě většinou naskakoval až do druhého poločasu.

Jiří Janoušek (22) - pravděpodobnost 5 %

Měl být dalším zázračným dítětem z líhně hradecké kopané. V lize se uvedl už před dvěma lety. A slušně. Fanoušci se naučili vyslovovat jeho jméno, ale Janoušek od té doby přešlapuje na místě. Potřeboval by zrychlit hru, s balonem se příliš mazlí a protiútoky brzdí. Přitom techniku převzetí míče má snad nejlepší z týmu, fotbalové myšlení mu také není cizí. Takže proč ne? Part za zraněného zkušenějšího parťáka by mu sedl, ale že tuto roli asi nedostane, dokumentovala příprava a hlavně minulá neděle, kdy hrál za farmářský tým z Převýšova.

„Budeme bojovat i za Filipa," vyhlásil kouč „votroků"

Hrůzostrašná předpověď o dalším půlroku bez fotbalu se naštěstí nenaplnila. Filip Klapka by měl být podle verdiktu lékařů na neschopence jen čtrnáct dní.

Vazy v koleně drží. To byla nejdůležitější zpráva včerejšího dne. Problémem klíčového muže hradecké sestavy je natažený úpon, jenž by se měl uklidnit během nuceného čtrnáctidenního odpočinku. Pak by měl střední záložník „votroků" znovu naskočit do tréninku. Termín však berte bez záruky. Jedná se o optimistickou předpověď.

Jisté je jedno: Hradec se bude muset bez Klapky obejít minimálně v neděli v Plzni a příští pátek v domácím duelu s Kotalovým Jabloncem.

„Je to pro nás velká komplikace," zamračil se na včerejší tiskové konferenci trenér Východočechů Jiří Plíšek. I on na zkušeného plejera spoléhal, ve svých plánech s ním na beton počítal.

„Celou přípravu jsme koncipovali s Filipem v sestavě. Veškerou zátěž absolvoval naplno. Naštěstí se nejedná o nic vážného. V prvních zápasech budeme bojovat i za Filipa," bojovně prohlásil Plíšek.

Klapka neprožívá zrovna růžové období. Jaro promarodil, pak mu zemřel otec a teď je zraněný znovu.