Kdy „votroci“ konečně skórují? Nejčastější otázka fanoušků. Podaří se to v neděli proti Mladé Boleslavi? „Už to tam musíme protlačit,“ burcuje středopolař Jiří Janoušek, jenž bude mít při absenci Fischera a Klapky více ofenzivních úkolů.

Přes tři sta minut jste nevstřelili branku. Není už na čase to zlomit?
Samozřejmě, už by to opravdu chtělo. Když se kouknete na tabulku a my v ní máme patnáct vstřelených gólů, tak to je strašné. Už prostě musíme, v neděli s Mladou Boleslaví pro to uděláme maximum.

Čím to, že jednou za čas na vás sedne taková deka? Prakticky na jaře i na podzim si to vždy vyberete.
Opravdu netuším, prostě to vždycky přijde. Nemám však páru, čím to je. Někdy se nám daří a někdy ne. Nevím, proč se to stává zrovna nám.

Zaměřujete se teď při tréninku hodně na koncovku?
Teď ano, protože góly nám tam vůbec nepadají. Prakticky každý den máme střelbu   a hru, takže se na koncovku soustřeďujeme dost.

V minulých dvou zápasech jste se nedostávali ani moc do šancí, což nebývalo zvykem. Neschází tomu třeba odvaha jít jeden na jednoho nebo důraz v soupeřově vápně?
Myslím si, že to nám teď chybí asi nejvíce: sebevědomí a odvaha jít jeden na jednoho. Vypadá to, jako kdybychom se báli něco udělat. Doufám, že si teď budeme více věřit, někdo to vezme na sebe a konečně se ve vápně prosadíme.

Nakoplo by vás, kdyby tam spadla i nějaká „brambora“?
Klidně. Je jedno, jak dáme gól. Ať tam spadne cokoliv, hlavně když to tam spadne. Už to tam musíme nějak protlačit.

Je podle vás Mladá Boleslav soupeř, na kterém byste se mohli chytit? Doma se vám proti silnějším celkům daří.
Věřím, že a zopakujeme třeba duel s pražskou Spartou. Jak říkáte, proti všem lepším týmům se nám v domácím prostředí daří. Přeji si, aby to vyšlo znovu, i kdyby to skončilo třeba jenom 1:0. Každopádně doufám, že vyhrajeme.

Hraje se vám proti kvalitnějším mužstvům lépe díky tomu, že myslí se zaměřují především na útočení, nebo se proti nim dokážete více vyhecovat?
Asi to tak je obojí. Proti lepšímu se vždycky více vyhecujete. Když třeba přijede Příbram nebo další podobné týmy, tak je to složitější. Víte, že budou od poloviny hřiště bránit a musíte se do nich tlačit, kdežto soupeři z popředí tabulky chtějí hrát dopředu. Nám se pak proti nim lépe útočí. Doufám, že nám to zase vyjde.

Středočeši proti vám nastoupí bez vykartovaného Marka Kuliče. Je to citelná ztráta pro jejich ofenzivu?
Osobně se domnívám, že ano. Podle mě je Marek Kulič skvělý hráč, udrží spoustu balonů, má výbornou techniku. Pro nás může být jedině dobře, že nebude moci nastoupit.

Naopak určitě bude hrát jarní boleslavský střelec Ondřej Kúdela. Budete si ho uprostřed zálohy více všímat?
Rozhodně o něm víme, ale myslím, že ho nebudeme nějak zvlášť bránit. Budeme si ho přebírat, ale zvýšená pozornost oproti ostatním hráčům mu věnována nebude.

Jaká je nyní vaše role v týmu? Máte ve středu zálohy více ofenzivních úkolů, když nehrají zranění Roman Fischer a Filip Klapka?
Dříve jsem byl spíše defenzivním záložníkem, nyní bych měl být takový konstruktivnější. Snažím se tedy více podporovat ofenzivu. Musím se více tlačit do útoku, ale samozřejmě nesmím zapomínat ani bránit.

S Mladou Boleslaví jste většinou bodovali. Bude to platit i nadále?
(usměje se) Můžu teď jenom doufat. Neříkám, že to tak bude, co kdyby náhodou. Nicméně věřím, že v tom budeme pokračovat. Sérii bez gólu už musíme zlomit. Není možné, abychom nedali tolik minut branku.