To však i přesto věří, že nový tým pod vedením nového trenéra Miroslava Koubka dokáže navázat na úspěšné jaro a vyhnout se bojům o záchranu. Klíčová je pro klub stabilizace a vyřešení otázky stadionu. V neděli klokani vstoupí do sezony domácím zápasem s nováčkem z Hradce Králové.

„Rádi bychom vstoupili do sezony pozitivně a ne prohrou jako v posledních pěti letech. Nechceme hrát dole a také doufáme, že znovu budeme první v naplňování kapacity stadionu," řekl ředitel klubu Darek Jakubowicz.

Vše začalo odchodem trenéra Romana Pivarníka do Plzně, místo něho klub angažoval zkušeného Koubka. Jenže postupně začali odcházet hráči základní sestavy - Patrik Schick, Rafael Acosta, Jhon Mosquera, Peter Čögley či naposledy gólman Zdeněk Zlámal.

„Po posledním jarním zápase jsem si myslel, že budu mít klidné léto, pak to ale začalo. Pro mě byly poslední dva měsíce trochu adrenalinový sport," řekl sportovní ředitel Miroslav Držmíšek.

Do kabiny přišli Tomáš Berger, Martin Dostál, stoper Antonín Křapka, Zdeněk Linhart a Estonec Siim Luts. Poslední posilou se v pátek stal útočník Jiří Jeslínek (28), který přišel jako volný hráč z Rapidu Bukurešť.

„Ještě jednáme o příchodu brankáře Viktora Budinského, kde už to vidím jen jako administrativní záležitost. Trénuje s námi 
i Jan Kuchta ze Slavie," doplnil Držmíšek.