Popis projektu KZF

Projekt na podporu okresních fotbalových klubů odstartoval na jaře roku 2010 pilotním ročníkem v okresních fotbalových soutěžích Liberec a Jablonec. Vzhledem k úspěchu byl v první sezoně rozšířen o dalších 11 OFS. V průběhu dalších let se počet zapojených týmů vyšplhal až na 540 a zapojených okresních fotbalových svazů 31.

Gambrinus chce kromě top fotbalu podporovat také ty, kteří jej hrají pro radost a takzvaně pro žízeň. Snaží se dělat z okresních fotbalistů regionální hvězdy (spolupráce s Deníkem – vyhlášení hráče měsíce – rozhovor s fotkou), materiálně je podporuje a odměňuje za úspěchy v projektu.

Mechanika projektu

Skládá se ze dvou částí – sportovní a pivní. Ve sportovní části jsou týmy bodovány za to, jak hrají vlastní fotbalovou soutěž a za to, jestli nastupují v dresech Kopeme za fotbal. V pivní části jsou týmy bodovány za to, jak čepují pivo Gambrinus v průběhu svých utkání a za to, jak sbírají víčka od lahvového piva Gambrinus. Body z těchto dvou částí se sčítají a týmy jsou na základě toho vedení v tabulce. Nejlepší z nich si užijí exkluzivní fotbalové zážitky s týmy Gambrinus ligy. Všechny týmy mohou nasbírané body vyměnit za pivní ceny od Gambrinusu.

Exkluzivní zážitky

Den s trenérem – tým zažije jednu tréninkovou jednotku na svém hřišti pod vedením prvoligového kouče.

VIP návštěva prvoligového utkání – tým navštíví utkání Gambrinus ligy s prohlídkou stadionu i s jeho zázemím.

Modelové utkání – tým si užije utkání proti týmu Gambrinus ligy na prvoligovém stadionu.

Více informací na webu www.kopemezafotbal.cz či na sekretariátu OFS Hradec Králové.