„Je dobrej, skvělej chlap,“ zhodnotil chování fotbalové legendy Adam Binar, nejlepší střelec týmu, který na konci minulé sezony vyhrál finále Mc Donald´s Cupu. Jeho je Nedvěd patronem, už v Plzni předával klukům z Hradce trofej pro vítěze školního klání.

Cesta do Turína na zápas s Beneventem i setkání s nynějším viceprezidentem Juve byla další odměnou. „Už jsem byl na Arsenalu, ale tady je to lepší,“ vychvaloval moderní arénu v Turíně Matouš Benedikt.

Jako ocas za psem

Nejsilnějším momentem setkání s Nedvědem party vedené učitelem Václavem Šrámkem a trenérem Martinem Štěpánem však byly chvíle v muzeu. Tam mladí Votroci viděli, jakou je muž přezdívaný Grande Paolo (nebo Česká fúrie) personou.

Když přivedl kluky k vitríně s jeho Zlatým míčem z roku 2003, začal poprask. Italští fanoušci černobílého kolosu byli u vytržení. „Pavel, Pavel,“ skandovali. Každý se chtěl vyfotit, každý by bral selfie.

„Chodili za ním jako ocas za psem,“ vystihl trefně situaci Vojta Hrnčíř, jeden z vítězů Mc Donald´s Cupu, jinak kluk s pochopitelnou přezdívkou Hrnec.

Kluky to však neodradilo. Zájem by jim nevadil, kdyby se stali podobnými hvězdami jako Nedvěd. „Chtěl bych být slavný jako on, žádné stinné stránky nevidím,“ říkal Honza Chaloupek. „Budu se snažit,“ slíbil.

Nakročeno má on i spoluhráči docela slušně, nakonec to bylo slyšet i na tribuně při zápase Juventusu s Beneventem. Když domácí star Paolo Dybala, prý další Messi, zazdil asi třetí přímý kop, ozvalo se: „My už bysme dávno dali góla!“

Tak, pánové, těšíme se.