Ač se v této sezoně jednalo o první bodovou ztrátu na domácím hřišti, o zklamání z remízy 1:1 nemohla být ani řeč. Vždyť hradečtí fotbalisté v druholigovém šlágru proti Slovácku vymazali jednogólové manko až v nastaveném čase. Kouč „votroků“ Luděk Klusáček mnohé překvapil složením základní jedenáctky, když do ní kromě nemocného brankáře Podhajského a zraněného Šmerdy nezařadil také Čupra a kanonýra Vodehnala. V útoku se tak po boku Svobody objevil hbitý Pilař a nutno říci, že tento tah Klusáčkovi vyšel. Osmnáctiletý mladík hrál s obrovskou chutí a obraně Slovácka několikrát zle zatopil. „Vašek si o zařazení do sestavy řekl ať už výkony v pohárových utkáních, či v tréninku. Dokud měl síly, byl naším nejlepším hráčem,“ neváhal svého svěřence pochválit Klusáček. Maličký forward zaujal rovněž trenéra hostí Pavla Maluru. „Hrál opravdu dobře. Naši vysocí obránci jsou silní především ve vzduchu a vzrůstově malí, pohybliví hráči jim dělají problémy. Kdysi jsem trénoval jednoho stopera, který v nadsázce říkal, že by každému hráči, který měří pod 170 centimetrů, fotbal hrát zakázal.“


VÁCLAV PILAŘ (nar. 13. října 1988) však po zápase úsměvy příliš nehýřil.
Předvedl jste parádní výkon. Co výsledek, berete ho?
Pocity jsou rozpačité. Vyrovnali jsme sice až v nastavení, celkově jsme ale byli lepší. Vítězství by nám určitě slušelo.


Po delší pauze jste nastoupil od začátku. Překvapilo vás rozhodnutí trenéra Klusáčka?
Jsem rád, že jsem dostal šanci.Chtěl jsem se odvděčit co nejlepším výkonem. Škoda jen, že jsem nedal gól.


Střídal jste v 78. minutě. Šel jste ze hřiště na vlastní žádost?
Ano. Už mě začínaly chytat křeče, proto jsem si sám řekl o střídání.


Úroveň utkání byla na druhou ligu vysoká. Určitě jí napomohl fakt, že Slovácko nepřijelo na rozdíl od jiných celků do Hradce jenom bránit…
Rozhodně nám to vyhovuje víc, než když musíme branku úporně dobývat. Diváci podle mého názoru viděli pěkný fotbal s řadou šancí.


Jak vám bylo po těle, když jste na konci hrací doby inkasovali? Věřil jste ještě ve vyrovnání?
No, příjemně mi nebylo. Na lavičce nic nezmůžete. Do poslední chvíle jsem ale doufal, že nám to tam taky spadne. Zaplaťpánbůh se to povedlo.