Fotbalový krajský přebor a I. A třída pokračovaly dalšími zápasy.

Krajský přebor

Kratonohy – Týniště n. O. 1:3

Karel Vítek, trenér Kratonoh: „Bylo to divácky atraktivní utkání, neboť oba soupeři se snažili hrát kombinačně. Naši diváci kvitovali kvalitu předváděné hry, bohužel body nám to opět nepřineslo. V první půli jsme byli lepší. Napočítali jsme snad šest gólových šancí, avšak do kabiny jsme odcházeli jen s jednogólovým náskokem. V 50. minutě rozhodčí odpískal přísnou penaltu, která hosty nakopla a za dvě minuty nám nechytatelnou střelou do šibenice přidali rozhodující branku. Poté se soupeř zaměřil na brejky, jeden v 86. minutě proměnil, ale to už nic neřešilo. Podruhé za sebou jsme ztratili body díky naší střelecké nemohoucnosti a také kvůli chybám sudích. Je smutné, že s Týništěm se nám to nestalo poprvé. V loňském ročníku jsme prohráli 3:2 po vymyšlené penaltě v 91. minutě."

Nový Bydžov B – Rychnov n. K. 3:1

Martin Firbacher, trenér Nového Bydžova B: „Na chudonické umělé trávě jsme sehráli solidní půlhodinu, kterou zakončila pěkná gólová akce Tlustého s Langrem. Poté se do hry dostali také hosté, ale jejich šanci výtečně zlikvidoval Špičák. Druhá půle byla vyrovnaná s brankovými příležitostmi na obou stranách. Kvalitní soupeř se tlačil za vyrovnáním a nám se otevíraly prostory pro brejkové situace, které jsme zužitkovali."

Slavia Hradec – Broumov 1:2

Josef Pleskot, trenér Slavie: „Utkání jsme si prohráli sami. V první půli jsme neproměnili tři jasné šance a po trestném kopu jsme nastřelili tyč. Poté jsme soupeři po naší individuální chybě nabídli, aby se ve 45. minutě dostal lacino do vedení. Do druhé půle jsme šli s cílem zápas zvrátit. Bohužel díky nedisciplinovanosti Baťky, jenž se nechal zbytečně vyloučit, jsme od 58. minuty hráli v oslabení. Od této chvíle se náš výkon paradoxně zlepšil a dostali jsme hosty pod tlak. Přišla však další hrubá chyba v defenzivě a Broumov vedl o dva góly. Poté se soustředil na bránění a spoléhal na rychlé protiútoky. Nám se podařilo snížit Krempou z penalty, ale to bylo vše. Soupeři gratuluji k vítězství, ale myslím si, že bylo šťastné."

Červený Kostelec – Olympia Hradec 3:1

František Bárta, vedoucí mužstva Olympie: „Duel ovlivnila první branka, kterou jsme inkasovali již ve 2. minutě, a poté hloupé vyloučení Musila. Totéž se ale událo i na druhé straně, když musel předčasně pod sprchy v průběhu zápasu domácí David Hlava. Měli jsme daleko více ze hry, ovšem na rozdíl od domácích jsme góly nedávali. Hrálo se na těžkém terénu, ale na to se vymlouvat nemůžeme."

Lázně Bělohrad – Libčany 2:1

Miloš Koblížek, trenér Libčan: „V úvodu střetnutí nás Klouda poslal po hezké kombinaci do vedení. Místo toho, abychom hru kontrolovali, začali jsme ztrácet jednoduché míče. Do naší hry vstoupil jeden obrovský zmatek, který vyvrcholil v závěru poločasu, kdy domácí otočili strašně lacino na 2:1. Pětiminutová bouřka v kabině přinesla na hřiště určité zlepšení, ovšem nepodařilo se nám z vypracovaných příležitostí ani vyrovnat. Předvedli jsme fotbalový odvar, za který nebudu nikoho chválit."

I. A třída

Roudnice – Dobruška 2:2

Roudnice: Žák – Jak. Krejcar, Mikan, Vlnas, Koblížek (60. T. Krejcar) – Třešňák, Jiroutek, Slezák, Jan Krejcar (75. Pajgrt) – Kmoníček, Dvořáček (82. Vlasák).

Vladislav Koudelka, trenér Roudnice: „V době, kdy jsme se dostávali do tlaku, se dopustíme dvou individuálních chyb a soupeř rázem vede 2:0. Naštěstí se nám do přestávky podařilo snížit a naděje na bodový zisk stále žila. Po změně stran jsme byli aktivnější, přišlo vyrovnání, ale to bylo vše. Opět jsme ztratili dva body po zbytečných chybách. Na druhou stranu jsem rád, že jsme dokázali nepříznivý stav zvrátit."

Kunčice – Chlumec n. C. 2:1

Kunčice: Teichman – Pilař, J. Pechar, Kratochvíla – Šulc (90. Adlaf), Rohlíček, Tér, Doležal, Janata – Brzek (90. P. Pechar), Hruška (58. Feko). Chlumec: Kukal – D. Jelínek, Hanuš, Kopecký, Beneš – Pilař (70. Havránek), Vopátek, J. Kučera – J. Jelínek, M. Kučera (56. Hermann), Bráborec (77. Kraus).

Petr Hypius, trenér Kunčic: „Utkání o přední příčky tabulky se hrálo před početnou diváckou kulisou. V první půli nás Chlumec přehrával a především v závěrečné čtvrthodině měl velký tlak, jemuž jsme odolali s vypětím všech sil. O přestávce jsme si v kabině řekli, jak na soupeře musíme hrát, a kluci to do puntíku splnili. Tři body nám zajistil z trestného kopu Doležal. Sportovně musím přiznat, že do poslední minuty se Chlumec rval alespoň o remízu. Dvakrát trefil tyč a gólovou šanci promarnil Kraus. Za předvedený výkon by si hosté bod zasloužili, ale fotbal se hraje na góly a my dali o jeden více."

Jan Kraus, trenér Chlumce: „Proti lídrovi jsme odehráli nejlepší utkání pod mým vedením, bohužel jsme odjeli bez bodu. Ale takový je někdy fotbal. Kluky chválím za výborný výkon a doufám, že ho přeneseme do dalších zápasů. Musím také vyzdvihnout výkon rozhodčích."

Třebechovice p. O. – Kostelec n. O. 1:0

Třebechovice: Rolejček – M. Horák, Krejčí, Pokorný, Hruška – Bíl, R. Kyral, Pleger (66. Voslař), Lukášek (57. J. Kyral) – Bíl (85. Zikl), Lochman.

Jindřich Václavek, vedoucí mužstva Třebechovic: „V první půli jsme byli určitě lepší, ale neproměnili jsme tři stoprocentní šance. Rozhodnutí tak přinesla až 61. minuta, kdy se gólově prosadil Michal Vích. O dvě minuty později se vyznamenal náš brankář Rolejček, který chytil stoprocentní příležitost hostujícího mužstva. Naše těsné vítězství bylo vydřené, avšak zasloužené."

Černilov – Nový Hradec 1:4

Černilov: Ruml – Schwarzer, Urban, Hrubý, Šrámek – Linhart (80. K. Hlína), Hušek, Charous, Štěnička – Ježek, Jarotek (75. Bezvoda). Nový Hradec: Ondráček – Bergman, Kašpar, P. Vopálka, J. Jindra (76. Olšák) – Drenko (87. Ondrej), Jarotek, Kolář, Páter – Šmíd, Neppl.

Petr Benák, asistent trenéra Černilova: „V úvodu jsme byli fotbalovější, vytvořili jsme si šance a zaslouženě se dostali do vedení. Bohužel do konce poločasu jsme obdrželi dvě laciné branky, což nás srazilo. Po změně stran jsme se nezmohli ani na vyrovnání a v závěrečné desetiminutovce jsme dvakrát inkasovali."

Petr Silbernágl, trenér Nového Hradce: „Do utkání jsme vstoupili vlažně a po standardní situaci jsme inkasovali. Do konce poločasu se nám za pomoci větru a přispění domácího brankáře podařilo zápas otočit. Po přestávce upadla hra do podprůměru. My jsme nakonec tři body pojistili v závěrečné desetiminutovce, kdy se nám podařilo vstřelit dvě branky. Pochválil bych trojici rozhodčích, všichni byli asi nejlepšími aktéry tohoto utkání."

Police n. Met. – Vysoká n. L. 0:1

Vysoká: Menšl – Vicany (46. Dvořák), Šulc, Macháček, J. Píša – Kalaš, P. Kulhánek, Samek (89. M. Píša), Kafka – Jarkovský (80. Bitnar), Dohnálek.

Miroslav Píša starší, vedoucí mužstva Vysoké: „Do Police se pro body tak často nejezdí. Nám se však podařilo napravit kolaps s Třebechovicemi, takže jsme spokojeni."   (js, pt)