V utkání fotbalové CK Sana IV. třídy A Probluz B versus Černilov B (5:1) vstřelil domácí Patrik Kolakovský čtyři branky, čímž výrazně přispěl k výhře svého týmu. Okresní fotbalový svaz Hradec Králové ho za to zvolil borcem uplynulého kola.

Kdy a kolik branek jste nejvíce vstřelil v jednom střetnutí?
Byly to právě tyto čtyři branky, které se mi povedlo vstřelil v zápase proti Černilovu B.

V jakém časovém sledu góly padly a jak jste se prosazoval?
První gól jsem dal ve 31. minutě po krásném dlouhém balonu od spoluhráče, který jsem si zpracoval a rovnou vystřelil. Druhou příležitost jsem dostal v 54. minutě. Ke gólu jsem přišel trochu jako slepý k houslím. Jirka Tellinger tvrdě vystřelil, gólman míč pouze vyrazil a já mohl lehce zakončit do sítě. V 60. minutě jsme zahrávali roh, který směřoval na přední tyč, kde jsem zrovna stál. Obránce se mi příliš nevěnoval a dal mi dost prostoru míč trefit z první. Poslední gól jsem vsítil v 82. minutě skoro po totožné akci jako v první půli - také po dlouhém balonu. Rezignovaná obrana soupeře tyto míče nezachycovala, nechala mi vždy prostor ke zpracování a poté i k zakončení.

Měl jste i další šance?
Ano, šancí jsem měl mnoho, možná tak na dva zápasy dopředu. Bohužel jsem svojí neschopností míč do brány už nedostal.

Jaká atmosféra byla v kabině po první půli, kdy byl stav 2:0?
Atmosféra byla samozřejmě skvělá, když jsme vedli o dvě branky. Věděli jsme, že nesmíme usnout na vavřínech, musíme ještě nějakou branku přidat a zápas dotáhnout do vítězného konce.

A po utkání?
Po skončení byla ještě lepší. Získali jsme zaslouženě tři body, které jsou pro nás velice cenné.

Přibližte vaši kariéru.
Kariéru jsem odstartoval poslední rok ve starších žácích a od té doby působím zde. Do budoucna budu stále věrný Probluzi.

Největší fotbalový zážitek?
Byl to tento zápas. V předchozích letech jsem nikdy tolik gólů nevstřelil. Čtyři branky jsem dal občas i horko těžko za celou sezonu.

Jaké jsou vaše fotbalové cíle?
Rád bych se prosadil trvale do základní sestavy A mužstva a společně s týmem se dostat na vyšší příčky OP. Nemám chuť odcházet jinam, jsem na Probluzi naprosto spokojený.

Kam byste čtenáře pozval na fotbal o víkendu?
Všechny čtenáře bych rád pozval na nedělní utkání, které odehraje naše áčko na domácím hřišti na kopci. Výkop bude v 17 hodin a přivítáme B tým Třebše, který hraje kvalitní fotbal. Bude to velice těžký soupeř.

Lubomír Douděra