Nejzajímavější průběh vloženého 15. kola nabídl duel mezi Jaroměří a Libčany. Domácí fotbalisté v poločase vedli 3:1 (pak ještě 4:2), aby nakonec odcházeli ze hřiště se sklopenou hlavou po prohře 4:5!  Hosté tak slavili premiérovou výhru v letošním ročníku. Zápas gradoval čtvrt hodiny před koncem, kdy hostující Friedl srovnal na 4:4. V 80. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Rejchrt a Libčany svou přesilovku zužitkovaly v samém závěru díky trefě Ujce. ,,Poločasová bouře v kabině a přeskupení řad přinesly na hřiště úplně jiný herní projev. Z téměř ztraceného zápasu bylo najednou drama se šťastným koncem," poznamenal k obratu libčanský kouč Miloš Koblížek.

První výhru slavili také v Bydžově. Kvůli podmáčenému terénu se hrálo v Hlušicích. Domácí dvakrát udeřili po rychlých kombinačních akcích. Bělohradské od první ztráty v sezoně nezachránila ani penalta, kterou proměnil Rychecký.

Radost panovala také v Kratonohách. Domácí skolili hořického nováčka přesným zásahem Fidry v 67. minutě. Pořádně si přitom oddechli, protože najít recept na překonání dobře fungující obrany prý nebylo vůbec jednoduché. Navíc hosté dvakrát nastřelili tyč.

V Červeném Kostelci se radovala hradecká Olympia především díky výbornému vstupu do utkání. Po patnácti minutách vedla 2:0. Po přestávce sice domácí tým z penalty snížil, ale víc už nestihl. A to měl od 63. minuty k dobru přesilovku, když pod sprchy předčasně putoval Haupt.

Podobný scénář byl k vidění mezi Slavií a Chlumcem. Hradecký tým rozhodl dvěma góly v prvních jedenácti minutách.

Podle předpokladů dopadl zápas v Jičíně, kam zavítala poslední Dobruška.  U všech tří branek domácích byl Mészároš (dvě vstřelil, ve 46. minutě byl v trestném území faulován a nařízenou penaltu kapitán Gaubmann proměnil).  Úplný závěr utkání se mohl stát střeleckým triumfem střídajícího Kocourka. Třikrát utekl obraně, ale v rozhodujících momentech mu gólman Malý nedovolil skórovat.

Stoprocentně úspěšné bylo v domácím prostředí duo týmů z Rychnovska. Týniště potvrdilo výbornou formu a třetím vítězstvím v řadě se dostalo na první příčku průběžné tabulky, když se dvěma góly blýskl kanonýr Martin Merganc.

Rychnov v duelu s nováčkem z Úpice potvrdil roli favorita. Po celý zápas měli domácí převahu, ale cestu za výhrou jim zkomplikoval vyrovnávací gól v závěru prvního poločasu. Po změně stran však přidali další dva góly a získal plný počet bodů.  Není bez zajímavosti, že oba týmy čeká v sobotu okresní derby v Olšině. Svěřenci trenéra Radka Hrubého budou chtít potvrdit pozici lídra, ale jak se říká: derby nemá favorita…

Krajský přebor - sestava 15. kola podle Deníku

Špičák (Nový Bydžov) - Kořínek (2, Jaroměř), Šmarda (2, Hořice), Hůlka (Olympia Hradec) - Mészároš (Jičín), Franc (Kratonohy), Vaníček (Nový Bydžov), Erber (Slavia Hradec) - Merganc (Týniště nad Orlicí), Jelínek (Libčany), Zajíček (Rychnov nad Kněžnou)

Potlesk

Jednička gólmanům. Kratonohy mají na svém kontě tři nuly. Dvakrát ji udržel brankář Vaníček (Dobruška – Kratonohy 0:4, Kratonohy – Hořice 1:0) a jednou Dvořák (Libčany – Kratonohy 0:0). Tým trenéra Karla Vítka v dosavadních čtyřech utkáních inkasoval pouze jednou – ve 2. kole doma s Broumovem (1:1) překonal Vaníčka v 57. min. Wilke. Celkem gólmani udrželi čisté konto ve třinácti zápasech.