Utkání nabídlo veliké drama, když se o výsledku rozhodovalo doslova v posledních vteřinách. Hosté se v devadesáté minutě dostali do vedení z pokutového kopu, na konečných 2:2 ale ve druhé minutě nastavení stihl upravit domácí Škoda. Jeho tým byl pak úspěšnější v následné penaltové loterii.

„Byli jsme velmi blízko premiérové prohry v letošní soutěži. Mužstvo však ukázalo charakter a bojovalo až do závěrečných vteřin, což se vyplatilo. V penaltách jsme pak byli zákonitě mentálně silnější, než soupeř a získali tak hodně důležitý plusový bod navíc,“ řekl k utkání trenér Jaroměře Miloš Exnar.

Po tomto kole se v čele bodově osamostatnil favorit z Náchoda. Ten po minulé porážce v Hořicích na domácí půdě rozstřílel Vrchlabí 7:0. „Ze soupeře jsme měli respekt, ale od počátku do konce utkání to byla jednoznačná záležitost,“ uvedl Michal Malý, vedoucí Náchoda.

Už na třetí pozici poskočil Kostelec nad Orlicí, který přivezl tři body z Hradce Králové, kde přehrál Třebeš 2:0.

Zajímavý souboj zkušených týmů se odehrál ve Vysoké nad Labem, kam přicestovaly Libčany. Utkání na těžkém terénu nakonec skončilo remízou 2:2.

Jednoznačný výsledek se naopak zrodil v Červeném Kostelci. Domácí přivítali Nové Město nad Metují a svého soupeře vyprovodili šesti brankami (6:0)!

Výborný start do sezony zaznamenaly Hořice, které si v minulém kole vyšláply na vedoucí Náchod. Nyní cestoval oslabený tým do Nového Bydžova, kde nakonec podlehl tamní RMSK Cidlině 1:3, pro kterou to byly velice důležité tři body.

Nesmírně cennou výhru získali hráči hradecké Slavie. Ti „vyloupili“ Rychnov nad Kněžnou, kde zvítězili 3:1.

Devět branek bylo k vidění v Lázních Bělohradě. Mužstvo Oldřicha Velicha uvítalo Chlumec nad Cidlina a po první půli vedlo již 5:1! Nakonec se ale domácí o výhru strachovali, když hosté snížili až na konečných 5:4.

Událost kola

Zatím poněkud tápající hradecká Slavia si připsala důležité tři body. Po obětavém výkonu dokázala zvítězit na hřišti Rychnova nad Kněžnou.

Zklamání kola

Fotbalisté Nového Města nad Metují si toto utkání za rámeček nedají. V Červeném Kostelci inkasovali hned šestkrát a odjeli s debaklem.

Výrok kola

„Byli jsme velmi blízko premiérové prohry. Mužstvo ale ukázalo charakter a bojovalo až do závěrečných vteřin.“