Jak hráči vedoucí Olympie Hradec Králové, tak druhé Nové Paky polykali andělíčky, aby se v poslední chvíli nadechli a složitou situaci nakonec ustáli.

Nová Paka hrála poprvé na jaře na domácím hřišti (předtím dvakrát na jičínské umělce) a s Českou Skalicí měla tradičně hodně práce. Hosté jsou totiž spolu s Broumovem jedinými dvěma celky, které ji dokázaly v letošní sezoně porazit. V normální hrací době zápas skončil 1:1, pak sudí Hlaváč nastavil málo vídaných sedm minut a v čase 95:45 min. dal Nýdrle rozhodující gól a Nová Paka zůstala jediným týmem, který vyhrál všech deset domácích zápasů.

Komentář českoskalického kouče Jana Vojnara: „První poločas jsme byli lepší, pak nás domácí zatlačili, my neudrželi balon a přišlo vyrovnání. V dlouhém nastavení jsme se nedostali z vlastní poloviny, jedna standardka střídala druhou a prakticky se pořád hrálo v našem vápně.“

Olympia ve vyhecovaném derby proti Novému Hradci těžko rozdýchávala dva gólové direkty, které jim ve 2. a 38. min. zasadil Janč, který v zimě na Nový Hradec přestoupil právě z Olympie! Přišel okamžitý trenérský zásah do sestavy, po změně stran nabuzený favorit dal za osm minut tři góly a pak už nebylo co řešit.

Hattrickem se blýskl domácí kapitán Dujsík, který se z postu stopera (!) dere na výsluní střelecké tabulky přeboru. Dal už 13 gólů a před ním jsou jen Vacek (Jičín) se 16, Holubec (Trutnov) a Král (N. Paka) se 14 trefami. Nijak tuto raritu nesnižuje ani skutečnost, že Dujsík má ve své bilanci šest proměněných penalt.

Za zmínku stojí výhra béčka Náchoda–Deštného v Červeném Kostelci 2:1, což byl první plný zisk posledního celku tabulky venku (dosud sedm proher a remízy 1:1 v Polici a České Skalici). Naopak, Přepychy a Doudleby na první jarní bod stále čekají.