Komentář

Takže zůstalo vše při starém: na vedoucí Olympii (doma s Rychnovem 7:1) ztrácí druhá Nová Paka (doma s Č. Kostelcem 7:1) jeden a třetí Trutnov (5:0 ve Lhotě) čtyři body. Co napoví nedělní duel Trutnov – Olympie?

Poslední celek tabulky Červený Kostelec byl v 16. minutě v Jislových sadech na ručník, s Novou Pakou prohrával už 0:4. Po hodině hry za stavu 7:1 domácí trenér Vlastimil Frýdek ušetřil síly oporám a stáhnul naráz ze hřiště Ptáčka, Bažíka i Krále. Posledně jmenovaný si do té doby dělal na hřišti co chtěl a protihráče nezřídka odsuzoval do role trapných statistů. Během 45 minut měl prsty (vlastně nohy) v pěti gólech: jeden nezištně vypracoval, další čtyři dal a dohnal tak dosud nejlepšího kanonýra přeboru Vacka z Jičína.

Stejný kousek se povedl i trutnovskému Holubcovi, který na čtyři góly ve Lhotě potřeboval ještě o čtyři minuty méně. A tak po 25. kole máme na kanonýrském výsluní hned tři dvacetigólové střelce.

Nová Paka jede tuto neděli na horkou půdu do Police, která nečekaně naplno bodovala v České Skalici, a to ještě domácí gólman Kasabov třikrát zázračně „z oči v oči“ vychytal bývalého třetiligového snajpra Náchoda Hájka.

Doudleby opět potvrdily, že jim to bodově sype více venku, než doma. V posledních pěti kolech získaly na hřištích soupeřů sedm bodů, zatímco doma jediný. Nedělní výhra v Jaroměři je táhne tabulkou vzhůru, zatímco domácí to budou mít ještě hodně těžké.

Ve velkých potížích by se mohla ocitnout ještě i Lhota, která prohrála už popáté za sebou a příští kolo musí na hřiště posledního Červeného Kostelce.

Předposlední Náchod – Deštné B přišel o tři body doma s Jičínem ve druhé minutě nastavení, kdy po standardní situaci na 2:2 vyrovnával hlavou naběhnutý brankář hostí Puš! Je to pro něj už čtvrtá letošní branka – na podzim proměnil dvě penalty a v utkání 7. kola doma s Černilovem (6:0) dal v 90. min. rovněž gól ze hry!

Jaromír Fridrich