Komentář

Jičínští snajpři nasypali sedm kulí do přepyšského kožichu, ale dlouho to na takovou kanonádu nevypadalo. Za deset minut (55.- 65.) však domácí dali oslabenému soupeři (ve 20. min. vyloučen Truhlář) čtyři góly, zvýšili z 1:0 na 5:0 a bylo vymalováno. Raritou jsou dva hattricky, o které se v jednom utkání postarali Vacek se Štěrbou.

Není divu, že právě tihle dva kanonýři dali dvě třetiny 32 jarních gólů Jičína. Zajímavost poutá i střelec druhého gólu v pořadí – Vejvoda jím oslavil narození syna, a to mohl mít gólovou radost dvojnásobnou, ale z penalty trefil jen tyč.

Daleko důležitější hattricky však dali jiní dva. Král zařídil očekávané vítězství lídra tabulky v Černilově, čímž Nová Paka udržela důležitý jednobodový náskok před hradeckou Olympií. A hlavně jaroměřský Škoda: předposlední tým tabulky totiž vyhrál vysoko v Rychnově a situaci na konci tabulky ještě zahustil. Má stejně bodů jako čtrnáctý Náchod/Deštné B, jenž nečekaně klopýtl doma s Novým Hradcem a úplný klid v duši nemohou mít Doudleby ani Police.

Doudleby doma přehrály pohárového finalistu Českou Skalici (hosté nedali za stavu 2:0 penaltu) a Police na vlastním hřišti podle předpokladů nestačila na favorizovanou Olympii.

Zato Lhota si po málo vídané přestřelce v Broumově (domácí prohrávali 0:1 a 1:2, vedli 3:2, aby nakonec prohráli 4:7!?) může asi oddechnout. V posledních dvou kolech hraje Jaroměř (25 bodů) na Novém Hradci a doma s týmem Přepych, Náchod/Deštné B (25) v Přepychách a doma s Českou Skalicí, Police (28) v Trutnově a doma s Červeným Kostelcem a Doudleby (28) v Nové Pace a doma se Lhotou.

Na opačném pólu tabulky to vypadá na postup Nové Paky, které by mohlo udělat čáru přes rozpočet jedině klopýtnutí v posledním kole v derby v Jičíně, Olympia hraje doma s Broumovem a končí v Černilově.