Lídr tabulky Trutnov potvrdil tříbodový náskok  výhrou v Kratonohách, kde soupeře umravnil dvěma trefami v první čtvrthodině a v posledních dvou minutách prvního poločasu  jejich gólová rákoska švihla ještě dvakrát. Zlikvidovat čtyřgólové manko proti zkušenému soupeři bylo nad fotbalové síly domácích.

Domácí nečekaný čtyřgólový výprask od Červeného Kostelce Libčany napravily výhrou na Novém Hradci se Slavií. Kontrolu jednogólového vedení jim narušilo vyloučení Černého (51.), domácí měli rázem navrch, ale nepokryli jeden rychlý protiútok a v samém závěru skóre už jen kosmeticky upravili.

Dlouho byl červenokostelecký pažit nedobytnou tvrzí, na jaře však kapituloval už podruhé. Po Trutnovu zde uspěl i Jičín, který dal rychlé dva góly. Ve 38. min. byl vyloučen jeho gólman Puš, domácí kopali penaltu, ale neproměnili. Od té chvíle hosté rozmístili před vápnem vozovou hradbu, kterou domácí sice mnohokrát překonali, ale bez výraznějšího gólového efektu. Nečekané pozice gólmana se na výbornou zhostil  bek Drusan.

V Rychnově se hrálo typické derby, na hřišti se urputně bojovalo, registrovali jsme zároveň i řadu nepřesností. Týniště nešťastně inkasovalo po dlouhém autu a teči, pak kontrolovalo hru, ale jeho převaha byla platonická. Zajíčkův direkt dvacet minut před koncem hostům „přivřel kyslík". Vydareného penaltová korekce přišla moc pozdě,

Po rychlém dvougólovém vedení (2. min. 1:0, 11. min. 2:0) domácí Česká Skalice usnula jak Šípková Růženka a kuklenské Šavle dvakrát sekly. Tým toužící po záchraně krajského přeboru ještě vedl 3:2 a 4:3 (53.)  ale pak si dal vlastní gól a v 78. min. hosté trestali jeho hrubku pátou brankou. Psychicky zdecimovaní Českoskaličtí rezignovali a dostali další dvě branky.

„Divákům se musela hra s množstvím branek líbit, oběma trenérům však puls stoupal k závratným výšinám. Stopeři na obou stranách si zřejmě vybrali dovolenou," řekl sekretář Olympie František Bárta.

Lázně Bělohrad toužily v Jaroměři po důležitém bodu, soupeře téměř celý zápas držely na uzdě, ale nakonec utřely nos – inkasovaly v poslední minutě! Domácí se konečně  nadechli, dusily je tři prohry v řadě (Jičín 1:7, Libčany 0:2, Kratonohy 2:4).

Béčko Nového Bydžova po senzační výhře nad Jičínem 6:1 strádá, nevyhrálo třikrát v řadě. V Broumově se domácí gólově prosadili vždy uprostřed obou poločasů.

Po jednoznačné prohře v Hořicích má béčko Dvora Králové sestupovou definitivu.  V týmu vítězů se dvěma trefami prosadil kanonýr béčka Skalský, domácí navíc trefili dvě břevna a bezstarostnému soupeři mohli dát i další góly.   (fr)

Potlesk

Střelci při chuti. Ve 27. kole jsme zaznamenali tři hattricky –  České Skalici ten Divišův body nepřinesl, jeho autor se však vyšvihl do čela jarních kanonýrů. Zato Kamitz s Čechem svými trefami porazili Kratonohy.  Pro Kamitze to je už třetí jarní hattrick, Čechovi pak patří primát v rychlosti – v 1. kole dal tři góly Hořicím za dvacet minut, teď se třikrát trefil za 29 minut. Celkem padlo 21 hattricků (na podzim 10, na jaře 11).

Okamžik kola

Rekord padl. V České Skalici padlo nejvíce gólů v letošní sezóně – hradecká Olympia zde vyhrála 7:4, čímž byl překonán dosavadní desetigólový rekord: Dvůr Králové B – Trutnov 2:8 (20. kolo) a Rychnov – Dvůr 9:1 (25.).