Fotbalisté Jaroměře i přes první ztrátu za remízu v Novém Městě  udrželi náskok v čele tabulky. Vděčí za to i zisku bonusového bodu z penaltového rozstřelu. S remízou v normální hrací době je spokojen i nováček, který sice vedl, ale nakonec zachraňoval remízu čtyři minuty před koncem.

V utkání Jičín – Nový Bydžov sice gól nepadl, přesto se hrál kvalitní fotbal, který pro Deník komentoval domácí trenér Viktor Kubíček:  „Kvalitní utkání s kvalitním soupeřem. Nakonec jsme šťastní za dva body a penaltový bonus. Start do sezony? Sice jsme ještě neprohráli, ale už dvakrát jsme hráli jen 0:0.  Nedáváme góly, neproměňujeme vypracované  šance. Do Vrchlabí se vrátil Kraus, který dal na jaře osm gólů. Navíc se nám proti Bydžovu zranil náš loňský nejlepší střelec Voldán. Nezbývá nic jiného, než se v tréninku zaměřit na střelbu v daleko větší míře."

Druhý nováček z Vysoké nad Labem do posledního šroubku rozebral domácí Dobrušku, jejíž defenziva už podruhé pořádala Den otevřených dveří – v Červeném Kostelci inkasovala v minulém kole šestkrát, teď sedmkrát. A mohlo být i hůř – hosté  trefili třikrát břevno a neproměnili řadu dalších šancí!

Před nejmenší návštěvou dosavadních pěti kol (70 diváků) si hradecká Olympia po brzkém skórování myslela, že to bude mít proti Chlumci jednoduché. Hosté však nesložili zbraně a houževnatým fotbalem favoritovi cestu za očekávanými třemi body hodně znepříjemňovali.

Ani letos Broumov soupeře z Červeného Kostelce neporazil (loni 4:4, 0:1). Před svými fanoušky jeho hráči proflákali úvod zápasu (3. min. 0:1, 20. min. 0:2). Pak sice přidali na agresivitě, dali kontaktní gól a herně měli navrch. Definitivní K.O. dostali dvě minimy před koncem, kdy hosté pečetili třetí výhru v řadě.

Třikrát za tři body to mají i Kratonohy – po výhrách doma nad Chlumcem (4:1) a Novým Bydžovem (1:0) uspěly i v Rychnově nad Kněžnou. Po celý zápas byly jasně lepší, nakonec vyhrály jen těsně.

V remízovém utkání Úpice – Lázně Bělohrad se divák nenudil. Omlazenému týmu domácích (viz rubrika Potlesk) vedení vydrželo jen sedmnáct minut. Hosté v tu chvíli přeřadili na větší rychlost, hráli na tři útočníky a zaslouženě vyrovnali. Možnou výhru jim znemožnil vynikající výkon domácího brankáře Kobose. Zápas vyvrcholil dramatickým penaltovým rozstřelem, ve prospěch hostů rozhodla devátá série.

Libčany odjížděly z Orlické Kotliny hodně rozčarované. Od 55. do 70. min neproměnily čtyři vyložené šance. Hradecká Slavia za to fotbalově lepšího soupeře krutě potrestala – vítězný gól vstřelil Derner v 86. minutě.   (fr)

Krajský přebor - sestava 5. kola podle Deníku

Kobos (Úpice) - Šoufek (Lázně Bělohrad), Ptáček (2, Vysoká nad Labem), Drusan (2, Jičín) - D. Hlava (Červený Kostelec), Franc (2, Kratonohy), Škoda (3, Jaroměř), J. Vaněk (2, Nový Bydžov) - Bělka (Vysoká nad Labem), Topouzis (Olympia Hradec), Sedláček (Nové Město nad Metují)

Potlesk

Sázka na mladé: Úpický trenér Jan Vojnar se nebál v domácím duelu s Lázněmi Bělohrad (1:1) poslat na hřiště čtyři mladé hráče. Tři z nich se objevili v základní sestavě: útočník Luštinec, obránce Lacko (oba ročník narození 1998) a záložník Čepelka (1996). Závěrečnou čtvrthodinu mistrovského zápasu odehrál Balcar (1999).

Okamžik kola

První hattrick: Třemi góly během prvních pětačtyřiceti minut duelu Dobruška – Vysoká otevřel hattrickový účet sezony  devětadvacetiletý Vojtěch Bělka. Zkušený fotbalista, který do týmu přišel z hradecké Olympie na jaře a pomohl mu mezi krajskou elitu, se trefil na začátku a na konci poločasu (4., 8., 45.).

Střelci

4 branky – Bělka (Vysoká), 3 – Klouda (Libčany), Fidra  (Kratonohy), Zajíček (Rychnov nad Kněžnou), Vacek (Jičín), Hašek (Dobruška), Rychecký (Lázně Bělohrad), Hofman (Olympia HK), Exnar (Jaroměř), D. Hlava (Červený Kostelec), 2 – dvacet hráčů z jedenácti oddílů.

Vlastní góly – 3: Dobruška (1. kolo), Libčany (1), Kratonohy (2).   (fr)