Zase se nedohrálo celé kolo, fotbalisty opět zaskočila nepřízeň počasí a k odloženým zápasům z minulého týdne Dvůr Králové B – Jaroměř (dohrávka dnes) a Lázně Bělohrad – Červený Kostelec (dohrávka zítra) se  nedohrál nedělní duel Červený Kostelec –  Jaroměř. Sudí Hůlka pro bouřku utkání přerušil dvakrát – v 5. a ve 22. minutě, pak poslal oba soupeře do kabin definitivně.

Fotbalisté Trutnova dlouho hledali zbraň na překonání Nového Bydžova B, který se ve vlastním prostředí prezentoval proti staronovému divizionáři  herní kvalitou a po zásluze vedl 1:0. Po hodině  domácím na chvilku došly síly a favorit zápas otočil. V závěru však mladíci na hosty zase  doráželi, jejich snaha o vyrovnání efekt nepřinesla. Byla však hodně sympatická.

Libčany v České Skalici, která hrála přebor naposledy doma (viz Okamžik kola), zvítězily podle papírových předpokladů. V 50. min. vedly 3:1, ale pak se začala bouřit příroda, což na webu komentoval domácí sekretář Tomáš Hubka: „Po průtrži mračen rozhodčí utkání přerušil, ale po deseti minutách nečekaně – i přes pokračující bouřku – nechal utkání znovu rozehrát. Zápas však už spíše připomínal boj na rýžovém poli a dohrával se na neregulérním trávníku."

Duel Kratonohy – Jičín neměl závratné tempo, slabé kvalitě odpovídá konečná remíza 1:1. Domácí z posledních tří zápasů s čelními celky tabulky vytěžili čtyři body, prohráli sice vysoko s Trutnovem, ale tři body získali v Libčanech. Jičín touto remízou zarovnal šestizápasovou sérii na 2 – 2 – 2.

V utkání Týniště nad Orlicí – Dvůr Králové B domácí jakoby uspokojilo brzké vedení, a tak jejich pětigólová výhra se zrodila až v závěru, kdy rozhodla zkušenost v řešení vzniklých herních situací. Za zmínku stojí hattrick Voženílka – je už třináctý na jaře, celkově pak třiadvacátý v letošní sezóně.

Rychnov nad Kněžnou předváděl na jaře kvalitní fotbal, tentokrát však před domácími fanoušky totálně vyhořel a mladíci z Kuklen mu uštědřili třígólovou lekci. Soupeře jasně přehrávali, už bez efektu si vypracovali řadu dalších šancí.

Na Novém Hradci mohly Slavia a Lázně Bělohrad klidně ušetřit plných třiaosmdesát  minut. Vše podstatné se totiž událo v posledních sedmi minutách: domácí dali v 83. a 85. min. na 2:0, hosté od 87. min. hráli bez vyloučeného Lonera, přesto v 89. min korigovali na 2:1.

Zimní posila Lacina, který do Hořic přišel na hostování z FC Hradec Králové, se nováčkovi letošního krajského přeboru vyplatil. Na jaře dal devět důležitých gólů znamenajících body, ten tříbodový přišel ve 34. min. doma v duelu s Broumovem.   (fr)

Krajský přebor - sestava 29. kola podle Deníku

Mašek (4, Slavia Hradec) - Kalužík (Nový Bydžov B), Voženílek (5, Týniště nad Orlicí), Vlkanova (3, Olympia Hradec) - Lacina (4, Hořice), Erber (Slavia Hradec), Mikolanda (Kratonohy), Hruška (5, Olympia Hradec) - Čech (5, Trutnov), T. Haken (7, Jičín), Klouda (2, Libčany)

Potlesk

Perspektivní kanonýr. Už třetí zápas po sobě skóroval osmnáctiletý Tomáš Haken, záložník Jičína. Naposledy už v 5. minutě  parádním trestným kopem v Kratonohách (1:1), předtím doma proti Slavii Hradec (3:3) a v Červeném Kostelci (3:1). Na jaře se trefil pošesté a celkově se dotáhl  na nejlepšího střelce týmu Michaela Vacka – oba dali třináct gólů.

Okamžik kola

Loučení. Na domácí loučení České Skalice s krajským přeborem přišlo 80 diváků. Tuto sobotu sehraje poslední zápas  nejvyšší krajské soutěže v Jičíně a příští sezónu bude po rozhodnutí vedení klubu jen v okresním přeboru. Loučení to nebylo povedené – prohra s Libčany na neregulérním terénu a zbytečné vyloučení Pohla.

Střelci

CELKEM: 30 branek - Vít (Č. Kostelec), 21 – Rychecký (L. Bělohrad), 20 – Škoda (Jaroměř), 19 – Diviš (Č. Skalice), Kamitz, 16 – Čech, Holubec (všichni Trutnov), Trnka (Olympia HK), 15 – Merganc (Týniště).
JARO: 15 branek – Diviš, 12 – Vít a Kamitz.