Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Komentář: Olympia odmítla výsluní, čekají ji zápasy pravdy

Královéhradecko - Výrok uplynulého kola fotbalového krajského přeboru: „Prokázali jsme větší touhu po výhře, kluci zápas odjezdili. Věřili jsme, že už to konečně musí vyjít," uvedl Josef Pleskot, trenér Slavie Hradec Králové.

13.5.2014

SK Jičín - FK Chlumec nad Cidlinou.Foto: Josef Hlaváček

Pět nejlepších celků nedokázalo bodovat naplno, Jičín a Týniště dokonce prohrály doma.

Pozornost však poutalo dno tabulky. Záchranářský duel „o šest bodů" zvládla lépe Dobruška, která nastřílela Broumovu tři góly. Hra týmu z města F. L. Věka sice neměla nejvyšší parametry, vázla kombinace a přechod do útoku brzdila řada nepřesností. Přesto se svěřenci Bohuslava Jakoubka dokázali brankově prosadit, a to díky důrazu a zkušenosti Hájka v trestném území a dalekonosném lobu Mikušíka (viz rubrika Okamžik kola). Mladý broumovský tým (čtyři hráči narození v roce 1995, další dva v letech 1996 a 1997) předvedl sympatický  výkon, ale domácí šli za ziskem tří bodů cílevědoměji a zaslouženě se radovali z důležité výhry.

Hradecká Olympia odmítla jít do čela tabulky a po remíze v Rychnově nad Kněžnou ztrácí na vedoucí tandem dva body. Nevyšel ji první poločas, musela vymazávat dvougólové manko a přitom čelit brejkům domácích. Teď ji čekají zápasy pravdy – doma Jičín a venku Týniště.

Hned v 1. minutě utkání Týniště – Slavia Hradec zlikvidoval obrovskou šanci domácích reflexivním zákrokem gólman Mašek, hosté přežili následný tlak a po přestávce udeřili po brejcích. Body jim svým druhým hattrickem v sezoně zařídil Derner. „Prokázali jsme větší touhu po výhře, kluci zápas odjezdili a měli jsme ještě další šance. Herně jsme se prosazovali už proti Jičínu a Olympii, žel, bez bodového zisku. Věřili jsme, že už to konečně musí vyjít," komentoval zaslouženou výhru hostů jejich trenér Josef Pleskot.

Jaroměř odehrála s Červeným Kostelcem kvalitní zápas. Vylepšený herní projev podpořený velkou bojovností vedl k dvoubrankovému vedení (navíc Kořínek trefil dvakrát břevno), ale nakonec z toho byla remíza: hostující kanonýr Vít proměnil penaltu a v poslední minutě utkání potrestal nedorozumění domácího obrany gólem hlavou do opuštěné branky.

Chlumec se změnami v sestavě se na jičínské umělce nenechal zastrašit inkasovaným gólem a do přestávky skóre ze dvou standardních situací otočil. Favorit hodně znervózněl a nováček nečekaný plný zisk na hřišti vedoucího celku tabulky potvrdil třetí trefou.

Kratonohy proti Bělohradu nestíhaly v defenzivě. Jejich personální problémy pokračují, po zranění stopera France musel v 72. min. do pole jediný náhradník na lavičce – druhý brankář Dvořák.

Plichta v duelu Úpice – Libčany vyjádřila dění na hřišti, s bodem byli nakonec spokojeni všichni. Poslední Hořice už hrají v sestupové křeči, v Novém Bydžově na gólově rozjetého soupeře (9 gólů ve dvou zápasech) nestačily v ničem.   (fr, dr)

Krajský přebor - sestava 25. kola podle Deníku

Kobos (3, Úpice) - Koubek (Chlumec nad Cidlinou), Volný (Rychnov nad Kněžnou), Gross (3, Červený Kostelec) - Karanský (2, Nový Bydžov), Exnar (Jaroměř), Janda (Chlumec nad Cidlinou), Řehounek (Libčany) - Hájek (Dobruška), Derner (4, Slavia Hradec), Rychecký (4, Lázně Bělohrad)

Událost kola

Soupeř jim „chutná". Fotbalisté královéhradecké  Slavie to na Týniště nad Orlicí umějí – v letošní sezoně ho porazili v obou zápasech a co víc, nedostali od něj ani gól (podzim 2:0, jaro 3:0). Na jaře vyhrála Slavia venku už potřetí, zato doma jenom jednou. „V nově rekonstruovaném prostředí si po návratu z Nového Hradce stále zvykáme. Na velkém hřišti máme problémy s odhadem či periferním viděním," zdůvodnil trenér slávistů Josef Pleskot.

Okamžik kola

Gólový lob. V 83. minutě utkání Dobruška – Broumov se u postranní čáry asi patnáct metrů na polovině soupeře dostal k míči domácí záložník Jakub Mikušík. Rozhlédl se, napřáhl ke střele a míč zapadl do pravé šibenice Drahorádovy svatyně. Zaskočený hostující gólman zpytoval svědomí zamotaný do sítě.

Střelci

Celkem: 24 branek – Kořínek (Jaroměř), 16 – Korba (Olympia HK), Merganc (Týniště) a Rychecký (L. Bělohrad), 14 – M. Škoda (Jaroměř), Klouda (Libčany), Z. Dostál (Kratonohy).

Jaro: 12 branek – Kořínek, 9 – M. Vít (Č. Kostelec), 8 – Rychecký, 7 – M. Škoda, Klouda.

Autor: Redakce

13.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
DRUHÁ NEJVÝŠE POLOŽENÁ volební místnost v ČR je krkonošská Malá Úpa v nadmořské výšce 1050 metrů.

Mánie lyžáků v úředních místnostech přijde u prezidentských voleb

Krajská hokejová liga: Stadion Nový Bydžov - HC Jičín.
12

Chrudim dvakrát udeřila v oslabení

Neštěstí na Pražské. Pod koly kamionu zemřela žena

Královéhradecko, Náchod - Ve čtvrtek krátce před 14. hodinou došlo v Náchodě na Pražské, nedaleko mlýna, k tragické nehodě. Jednaosmdesátiletá žena, která se snažila přejít silnici v rekonstrukci, skončila pod koly kamionu. Vážným zraněním na místě podlehla.

Orchestr ze Střeziny se pustil do filmové hudby, pokřtí CD

Hradec Králové - Nové CD s nahrávkou filmové hudby britské skladatelky Rachel Portman pokřtí ve středu 25. října členové smyčcového orchestru Smiling String Orchestra. Ten už čtvrtým rokem působí pod vedením dirigenta Mikuláše Ježka při hradecké Základní umělecké škole Střezina.