Na domácím trávníku předvedli „votroci" tři povedená představení. Pod vládou mladého kouče (od dubna 2013) z hlediska nabízené kvality a atraktivnosti herního projevu stoprocentně nejhodnotnější. A to není náhoda.

Na co to ukazuje?

Že v Hradci kráčejí správným směrem. Nepřešlapují na místě, ale pořád se vyvíjejí a nabalují na sebe kvalitu.

Prokopcovi se totiž povedlo to, co jeho předchůdcům vůbec, či méně zdařile. Vybudovat fungující středovou formaci, v které se snoubí chytrost s kreativitou a rychlostí.

Každý asi dostatečně pochopil, proč trenér celé léto vábil do týmu Matěje Kotiše. Mužstvu zoufale chyběl dispečer, který umí vhodně volit tempo hry a má nadstandardní fotbalové myšlení. Tohle všechno u Kotiše najdete. Až se ještě víc sžije první ligou, začne si troufat i na kousky, které u něho byli zvyklí vídat po mnoho let fanoušci Varnsdorfu.

Povedl se tah s přesunutím Haliloviče na levý kraj, daří se Štípkovi i běhavému sparťanovi Aleši Čermákovi. Nečekaně se v roli defenzivního štítu osvědčil Juraj Križko. V nové pozici si lebedí, umí vyvézt balon na míle dopředu, ale zároveň před stopery vytváří složitě prostupnou obrannou hráz.

Takhle pětice funguje. Až si hráči na sebe ještě víc přivyknou a získají více automatismů, mohou být v Hradci prvoligové víkendy opakovaně krásným zážitkem.

Třeba brzy přijde čas, kdy se ochozy Všesportovního stadionu nebudou plnit podle atraktivity soupeře, ale bude se „chodit na Hradec". Bez ohledu na to, zda dorazí Sparta nebo Jihlava.

Sestava kola.