Fotbalisté Hradce Králové mají za sebou omračující start do ePojištění.cz ligy. Klokany z Vršovic na jejich hřišti zválcovali 3:0. Klubového archiváře dokonce donutili k novému zápisu do kroniky - „votroci" poprvé 
v historii české ligy vyhráli v prvním kole na soupeřově hřišti.

Co ukázala impozantní nedělní premiéra především?

Že kouč Bohuslav Pilný může sestavu abnormálně variovat.

Ve Vršovicích vsadil na překvapení. Dvě klíčové pozice ve středu obrany svěřil Chlebounovi s Plašilem, kteří
v přípravě společně odehráli jediný zápas z deseti… Nalevo vrátil Mudru, jenž naopak v posledních duelech válel na stoperu.

Největší šok si ale Pilný nachystal v útoku. Přednost před nejlepším střelcem posledního ročníku FNL Pázlerem a zraněným Žondrou dostal Pavel Černý, který je na hrotu brán jen za jakousi záložní variantu.

Hostující trenér Miroslav Koubek musel pořádně zírat, když se mu do ruky dostala sestava „votroků". Na tohle nemohl být připraven.

V Deníku jsme opakovaně zmiňovali, že Pilný se nebojí nestandardních řešení, umí sestavou zamíchat a většinou mu to vychází. Když ne, dovede velmi účinně reagovat v průběhu zápasu. Buď citlivým střídáním, nebo změnou schématu hry. Hradec je díky tomu pro většinu mužstev nečitelný, což je jeho obrovským vkladem do letošního ročníku. Hádám, že už dnes si jablonecký Zdenko Frťala kreslí, jak by mohl Hradec 
v sobotu nastoupit. Vsadím boty, že to neuhádne…

Shrnutí po 1. kole

Hvězda kola

Tomáš Wágner (Jablonec): Těžkou šichtu měl Jablonec s nováčkem z Karviné. Nebýt útočníkova parádního hattricku a otočky z 1:3 na 5:3, Severočeši by museli odpovídat na hodně štiplavé dotazy.

Průšvih kola

Milan Heča (Slovácko): V úvodu zápasu trefil gólman Slovácka odkopem do hrudi Dočkala a Sparta vedla. Na Twitteru se objevila štiplavá poznámka, že Spartu drží 
Bičík i Heča…

Zajímavost kola

12 vteřin: Útočník Karviné Radek Voltr se postaral o třetí nejrychlejší gól v historii české nejvyšší soutěže. Proti Jablonci se trefil už po 12 sekundách. Za rekordem v podání bývalých útočníků pražské Sparty Vratislava Lokvence a Maura Lustrinelliho zaostal o pouhou jednu sekundu.

Výrok kola

„Ani jsem nevyužil dvacetiminutovou čekací dobu. Na hřišti byla souvislá vrstva vody."
(sudí Pavel Královec odložil kvůli bouřce duel mezi Brnem a Slavií.)

Sestava kola

Ottmar (Hradec Králové) - Jugas (Zlín), Hájek (Zlín), Pernica (Jablonec) - Malinský (Hradec Králové), Dočkal (Sparta Praha), Rada (Mladá Boleslav), Jurčo (Karviná) - Wágner (Jablonec), Chramosta (Mladá Boleslav), Diviš (Slovácko)

Příští program - 2. kolo

Sobota 6. srpna:
17.00: Hradec Králové – Jablonec (hř. Mladá Boleslav)
17.00: Karviná – Brno
17.00: Slovácko – Dukla Praha

Neděle 7. srpna:
14.30: Plzeň – Bohemians (ČT2)
17.00: Příbram – Mladá Boleslav
17.00: Liberec – Jihlava
19.00: Teplice – Sparta (O2 TV)

Pondělí 8. srpna:
18.00: Slavia Praha – Zlín (O2 TV)