Největší pozornost 22. kola poutaly šestibodové duely o sestupové příčky – a uspěly v nich hostující celky. Potácející se Broumov zabral a v pravý čas přerušil devítizápasovou sérii nezdarů výhrou v Hořicích (2:1). Ty na jaře ještě nevyhrály, mají jediný bod a jsou s tříbodovým odstupem poslední.

Chlumec po prohře v Dobrušce neporazil v nováčkovském derby ani druhého soupeře. Na Úpici sice vlétl zhurta, dal gól, ale další tři velké šance už rezultovaly jen v tyč a břevno. Hosty posadila do sedla proměněná penalta a poté, co strhli vedení na svoji stranu, to už  byla ze strany domácích jenom křeč.

„Je to nesmírně důležitá výhra, ale nemyslím si, že jsme z nejhoršího venku. O sestupové příčky bude ještě tuhý boj," opatrně hodnotí úpický trenér Jan Vojnar.

Vedoucí celek tabulky Týniště nad Orlicí se na nebezpečnou Jaroměř nachystal velice dobře a do přestávky jí dal tři góly. Přestávkový vichr v domácí kabině a následné přesuny v sestavě zabraly. Jaroměř snížila na rozdíl jedné branky a do karet ji nahrálo vyloučení Odehnala z 76. minutě. Vyrovnávací trumf však už nevynesla a hosté byli rádi za šťastnou výhru.

Obdobný průběh měl velice kvalitní duel Kratonohy – Jičín. Hosté dali v poslední pětiminutovce první půle dva góly (40., 42.), domácí  kouč Karel Vítek přeskupil rozestavení a výsledkem bylo vyrovnání (62., 66.).  Pak se až do konce hrálo podle kratonožských not, jenže krk domácím zlomilo neproměňování šancí a po rohu v 78. minutě prohráli poprvé v sezoně doma.

Hradeckou Olympii stálo hodně úsilí, aby porazila nováčka z Dobrušky, udržela jarní plný zisk a tím si upevnila bronzový tabulkový post. Hosté přes hodinu dobře vykrývali prostor a úspěšně bránili svoje vápno. V rozmezí 64. – 85. minuty však  jejich defenzivu běhavý a v závěru lépe kombinující favorit třikrát rozvrátil.

Hradecká Slavia měla v prvním poločase nad slabě hrajícím Novým Bydžovem převahu, výsledkem však byl jediný gól. Hosté pak hráli oslabeni o vyloučeného Masáka, ale po změně stran byli překvapivě lepší a zaslouženě vyrovnali.

Rychnov dal na jaře jen čtyři góly a neproměňování šancí ho stálo body v Červeném Kostelci. V poli byl domácím více než vyrovnaným soupeřem, jednogólové manko však vymazat nedokázal, i když se domácí o tři body obávali až do závěrečného hvizdu.

Lázně Bělohrad musejí okamžitě zapomenout na nepovedený zápas s týmem Libčan. V 8. minutě prohrávaly už 0:3, ze zlého snu se probouzely mátožně a do přestávky inkasovaly další dva góly. Pak hosté ubrali plyn a ve volném tempu si jasnou výhru v klidu ohlídali.   (fr)

Krajský přebor - sestava 21. kola podle Deníku

Švejdar (2, Červený Kostelec) - Bárta (Červený Kostelec), Hubka (Úpice), Friedl (2, Libčany) - Langr (Nový Bydžov), Gaubman (5, Jičín), Chromek (4, Olympia Hradec), Veselý (6, Slavia Hradec) - Semelka (2, Kratonohy), Klouda (3, Libčany), Merganc (5, Týniště nad Orlicí)

Potlesk

Jarní nuly. Vynikající defenzivu pro jaro vystavěly Červený Kostelec a Olympie.  Inkasovaly jen v jednom ze šesti utkání. Pět jarních nul mají na svém kontě červenokostelecký gólman Švej-
dar (dostal jen dva góly v Novém Bydžově) a kuklenský Moník (třikrát ho prostřelily Lázně Bělohrad). Nejvíc nul za celou sezonu však vychytal Puš (Jičín) – úctyhodných 11 z jednadvaceti odehraných zápasů.

Okamžik kola

Dvě tutovky. Před vzájemným duelem Lázní Bělohrad a Libčan si můžete  vsadit na dvě tutovky. Že Libčany dají soupeři pět gólů a jejich snajpr Klouda bude autorem hattricku. Tady je důkaz: 7. kolo Libčany  – Lázně Bělohrad 5:3 a Kloudův hattrick za 57 minut; 22. kolo Lázně Bělohrad – Libčany 2:5 a Kloudův hattrick za 31 minut.

Střelci

CELKEM: 19 branek – Kořínek (Jaroměř), 16 – Merganc (Týniště), 15 – Korba (Olympia), 12 – Z. Dostál (Kratonohy), M. Škoda (Jaroměř), Klouda (Libčany).
JARO: 7 branek – Kořínek, 5 – Merganc, Korba, Z. Dostál, M. Škoda a Klouda.