Fotbalisté Týniště  zvládli bez větších problémů prestižní derby v Rychnově (2:1),  o tříbodovém potvrzení tabulkového výsluní rozhodli dvěma góly v první dvacetiminutovce. Je to už jejich třetí jarní vítězství.

Bez ztráty bodu odstartovala odvety i hradecká Olympia, která splnila úlohu favorita v Hořicích (2:0). Duel moc fotbalové krásy nepobral, rušno přinesl až závěr: v 87. viděl červenou kartu domácí A. Pour, oslabené Hořice přesto mocně tlačily a chtěly vyrovnat, jenže v poslední minutě inkasovaly.

Jičín je v domácím prostředí suverénní, a když mu soupeř dvakrát „namaže", není co řešit. O vítězi derby s Lázněmi Bělohrad (3:0) proto nebylo od 39. minuty pochyb. Do přestávky laxní hosté se po dvougólové ztrátě sice po změně stran zvedli, ale poprvé v letošní sezoně nedali gól. Jičínský gólman Puš udržel čisté konto už pojedenácté, doma inkasoval za celou sezonu jen jednou.

Bodový zmar Broumova pokračuje, sedmá prohra v řadě  ho tlačí pod čáru ponoru. Hostující hradecká Slavia sice přišla po hodině hry o jednogólové vedení,  ale minutu před koncem ji série domácích kiksů nabídla tři body, kterými napravila prohru v premiérovém utkání v domácím prostředí s Libčany (2:3).

Naopak Chlumec bez několika hráčů základní sestavy se po nečekané vysoké výhře v Libčanech (5:1) nadechl čerstvého vzduchu. „To víte, že taková výhra hodně pomůže," spokojeně konstatoval trenér Martin Firbacher a dodal: „Teď ji ale musíme potvrdit doma s Broumovem – brejky budeme muset nahradit tvořením hry, a tak uvidíme. Boj o záchranu bude hodně těžký, půjde o každý bod i o každou branku. Věřím, že to zvládneme." V Libčanech hostům vyšla sázka brejky. Čtyři góly z pěti svým spoluhráčům připravil nejlepší muž na hřišti  Ševčík.

Úpice zvládla důležitý zápas s Kratonohy (2:0) a padesátiminutové převahy dvou hráčů v poli (viz rubrika Pískot) využila k tříbodovém zisku, kterým zvýšila odstup ode dna tabulky. Na hřišti to však nebyla žádná fotbalová hitparáda. Domácí byli efektivní, ze tří střel mezi tyče dali dva góly, devět hostujících Sršňů betonovalo šestnáctku.

Červenokostelecký gólman Švejdar nedostal na jaře  ani jeden gól, výborně zachytal i v Dobrušce, a protože se dvakrát trefil navrátivší se kanonýr Martin Vít, bylo o vítězi jasno. Za stavu 0:2 si domácí vytvořili velký tlak, přišly i šance, ale zůstalo jen u nich.

Jaroměř konečně zvedla hlavu a po rozpačitém jarním startu poprvé získala tři body. V Novém Bydžově (4:2) vsadila na brejky, které ji vycházely. Domácí prohospodařili slibný úvodní tlak, a pak už jen gólově snižovali. Po změně stran však kontaktní gól dát nedokázali. Zajímavostí je, že tři góly padly z pokutových kopů (1:2).   (fr)

Krajský přebor - sestava 18. kola podle Deníku

Švejdar (Červený Kostelec) - Winter (2, Úpice), Lán (Slavia Hradec), J. Jelínek (2, Chlumec nad Cidlinou) - Kraus (Jičín), Ševčík (2, Chlumec nad Cidlinou), Slezák (3, Týniště nad Orlicí), Korba (7, Olympia Hradec) - Kořínek (5, Jaroměř), M. Vít (Červený Kostelec), Kučera (Chlumec nad Cidlinou)

Pískot

Kratonohy se červenaly. Ve 40. minutě utkání Úpice – Kratonohy vyloučil sudí Buchta hostům dva hráče. Dušek po jeho odpískaném faulu zdržoval rozehrání trestného kopu držením míče, za což dostal žlutou kartu. Jeho reakcí bylo vhození míče proti rozhodčímu, který to vyhodnotil jako pokus o inzultaci a vytáhl červenou. To přiběhl okomentovat rozlícený Škvrňák a za větu: „To si snad děláš p…l, ty č…u!" šel předčasně do sprchy i on.

Potlesk

Trhák kanonýra. Třemi góly získal v tabulce střelců náskok jaroměřský Kořínek. Hattrick v Novém Bydžově je jeho  druhý v sezoně. Navíc má primát toho nejrychlejšího: gól ze hry a další dva z penalt dal za 16 minut (26., 29., 42.). Překonal tak svůj dosavadní rekord ze  2. kola v Dobrušce, kde na tři trefy potřeboval o sedm minut více (62., 79., 85.).

Střelci

Celkem: 17 branek – Kořínek (Jaroměř), 13 –  Merganc (Týniště), 12 – Korba (Olympia), 10 – Valášek (Rychnov), Rychecký (L. Bělohrad).
Jaro: 5 branek – Kořínek, 3 – Chromek (Olympia) a Kučera (Chlumec).