Komentář

Střelecké rekordy (109 vstřelených gólů dává neuvěřitelný průměr 4,03 na jeden zápas!) ji jsou zatím kničemu, určitě by je ráda vyměnila za nějaký ten mistrovský bodík, který ji chybí vboji o postup do vytoužené divize.

Jednobodový náskok včele tabulky si totiž udržela Nová Paka, i když vzhlížela kduelu se čtvrtýmBroumovem surčitými obavami. Vždyť Broumov spolu Českou Skalici jí jako jediné dva celky dokázaly na podzim porazit. Tentokrát se však favorit zaskočit nenechal, vherně vyrovnaném duelu rozhodla jeho efektivnější koncovka. Tradičně se o ni postaral tandem Král – Bažík, který herní kvalitou výrazně vyčnívá nad ostatní.

Velkou pozornost poutaly zápasy soupeřů zopačného pólu tabulky. Duel dvaadvacetibodových sousedů vtabulce skončil nečekaným debaklem domácí Jaroměře sbéčkem Náchoda/Deštného 2:7. Jaroměř vyšla naprázdno už potřetí vřadě a vše nasvědčuje tomu, že to bude právě ona, kdo bude svelkým napětím sledovat záchranářské práce Týniště vdivizi.

Při jeho sestupu by přebor snejvětší pravděpodobností opustila spolu skandidátem sestupu č. 1 Červeným Kostelcem právě ona. Závěr náchodského derby připomínal přestřelku u Little Big Hornu – vposledních dvaceti minutách padlo pět gólů, vintervalu 85. – 88. min. dokonce tři! Zajímavé je, že podzimní vzájemný zápas přinesl rovněž devět gólů a opět vyhrál Náchod – 26. října 2008 ve 12. kole 6:3!

Zdá se, že Doudleby i Lhota i přes nedělní prohry balanc na tenkém sestupovém ledě ustojí. Událostí kola je hattrick záložníka Nového Hradce Romana Kyrala. Ten vsobotu, vden svých jedenačtyřicetin(!), dal doma Jičínu tři góly za pouhých 21 minut! A to se před časem už pomalu adaptoval na trenérskou práci (Miličeves), přemluvili ho však kaktivnímu hraní vTřebechovicích, odkud vzimě přišel hostovat na Nový Hradec, kde dal na jaře pět gólů.