Už jen dvě kola. Krátce před koncem sezony je ve FNL jasno o postupujících. Jde o dva návraty. Zatímco Opava se do nejvyšší soutěže vrací po dlouhých třinácti letech, tak Příbram strávila po loňském sestupu ve FNL jen jednu sezonu. Slezský FC pod vedením Romana Skuhravého usiloval o postup již loni, to v Příbrami šlo o jiný příběh.

Jak už několikrát během sezony zmínil trenér Josef Csaplár: Když přišel v létě k týmu, zbyl z prvoligového kádru jen jeden hráč. Doplnění? Mladíci z juniorky a k nim zkušení fotbalisté jako Rudolf Skácel, Tomáš Zápotočný, Peter Grajciar a později i Miroslav Slepička. Tým otců a synů se dostal na postupovou pozici v úvodu jara a už ji nepustil.

Nyní budou ještě oba týmy hrát o vítězství v soutěži. Na bronz pak myslí východočeští rivalové, o bod více mají Pardubice. Ty jedou do Příbrami a v posledním kole hostí Olympii. Hradec zase přivítá Opavu a soutěž zakončí na hřišti Táborska.

A to jsou ještě příjemné starosti. Oproti týmům, kterým hrozí sestup. Nejhorší výchozí situaci mají Frýdek-Místek a Vítkovice, které na nesestupovou pozici ztrácí tři body. Frýdek doma navíc hostí čtrnácté Ústí nad Labem a má velkou šanci se vrátit do hry. Celek z Ostravy nastoupí proti Sokolovu. Tady nemusí přijít rozuzlení, může se hrát až do posledního kola.

Postřehy, analýzy

Hvězda kola

Jakub Navrátil (Táborsko): Takové góly mají cenu zlata. K výhře Táborska nad Žižkovem zavelel kapitán Navrátil, který po rohu hlavičkoval přesně. Po třetím utkání v řadě bez prohry se jeho týmu dýchá lépe.

Smolař kola

Jan Stejskal (Olympia Praha): V předchozích zápasech pomohl týmu k bodům. Nyní šel do akce až po zranění Soukupa, i když sám nebyl zcela fit. Při dvou penaltách Ústí sice správně vystihl směr, ale gólům nezabránil.

Výrok kola

„To, co tady předvedli v první půli, to jsem dlouho neviděl. Aby někdo začal zdržovat v 15. minutě… Pořád křičeli bezdůvodně.“
(Petr Vašek, brankář Ústí n. L. o Olympii)

Zajímavosti

• Pět vyloučených. Středeční kolo se celkem začervenalo. Předčasně ze hřiště šli příbramský Skácel a Kayamba z Opavy, vyloučen byl i Hejný z Olympie. Dvě žluté karty obdrželi Žondra z Vítkovic a pardubický Látal.

• Asistence pořadatelů. Velké emoce doprovázely konec prvního poločasu utkání Ústí - Olympia. Po strkanici hráčů dohlíželi na jejich odchod i pořadatelé.

Výsledky a pořadí

28. kolo: Pardubice – České Budějovice 4:3, Vítkovice – Hradec Králové 1:1, Opava – Příbram 1:1, Táborsko – V. Žižkov 2:0, Znojmo – Varnsdorf 0:2, Třinec – Vlašim 0:1, Sokolov – Frýdek-Místek 2:0, Ústí nad Labem – Olympia Praha 2:0.

Statistiky

Střelci: 19 branek – Pázler (Hradec), 15 – Kuzmanovič (Opava), 12 – Musiol (Táborsko).

Brankáři (počet nul): 10 – Knobloch (Pardubice), 9 – Paleček (Třinec), Belaň (Sokolov), Květon (Vítkovice).

Příští program

29. kolo - neděle 20. května, 13.15: Hradec Králové – Opava, Příbram – Pardubice, Frýdek-Místek – Ústí nad Labem (ČT Sport), Vítkovice – Sokolov, Olympia – Znojmo, Varnsdorf – Táborsko, České Budějovice – Třinec, Vlašim – Žižkov.