Na definitivní fotbalovou tečku soutěže si musíme počkat do zítřka, kdy se hraje odložený zápas Červený Kostelec – Jaroměř. Podstatný vliv na konečný účet však mít nebude. O všem důležitém bylo rozhodnuto ještě před posledním kolem. Do divize se vrací Trutnov, soutěž opouštějí Dvůr Králové B, Česká Skalice, ale také Nový Bydžov B, jehož do I.A třídy vytlačilo áčko, které neuhájilo divizi. Tato konstelace zároveň umožňuje postup do nejvyšší krajské soutěže třem prvním týmům I. A třídy.  Jistotu má Dobruška, o zbylá dvě místa se v odložených zápasech poperou Chlumec nad Cidlinou, Úpice a Kunčice. Ale pojďme k poslednímu dějství v krajském přeboru.

Trutnov už před utkáním s Rychnovem převzal z rukou šéfa fotbalového svazu Václava Andrejse pohár, na hřišti však triumf v přeboru nepotvrdili. Řadou individuálních chyb nabídl hostům divokou výhru 4:3.

Stříbrný post patří nejúspěšnějšímu týmu jara Libčanům, které si v domácím prostředí bez problémů poradily s béčkem Nového Bydžova. Hosté čtyřgólové manko korigovali až v závěru.

Poslední kolo odkrylo jedinou tajenku – kdo bude celkově třetí. Z tabulkového bronzu mají upřímnou radost v Jičíně, jejich tým vyprovodil gólovým půltuctem do okresního přeboru Českou Skalici (trenér Miloš Killar na fotbalovém webu: „I v našem posledním utkání v přeboru jsme propadli ve všech herních činnostech"), zatímco Týništi byl bod v Broumově málo. O zaslouženou remízu se postarala parádní trefa domácího Semeráka v 81.minutě.

V Kuklenách se o další spravedlivou dělbu bodů v duelu Olympie – Hořice postaraly do přestávky góly kapitánů obou soupeřů A. Poura a Mařase a po obrátce střídajících Nečesaného a Hrušky. Domácí měli v nohách těžké pohárové finále s Týništěm a soupeř dvakrát vedl. Hrál se docela pohledný fotbal, hosté předvedli zodpovědný výkon.

V Lázních Bělohradě, kde hrála jarní štika z Kratonoh, se před největší návštěvou kola (240 diváků) hrál rovněž hezký útočný fotbal, okořeněný šesti pěknými góly, které rezultovaly ve třetí spravedlivou remízu kola.

Dvěma góly během čtyř minut jaroměřský Škoda sestřelil hradeckou Slavii a dostal se v tabulce kanonýrů na druhé místo. Zítřejší dohrávka by mohla nabídnout zajímavou konfrontaci dvou nejlepších kanonýrů, útok domácích by měl vést letošní král střelců Vít. Ten v utkání s béčkem Dvora Králové nehrál, domácí šli do kabin s jednobrankovým náskokem, ale hosté nakonec během sedmi minut otočili ve svůj prospěch a odvezli si ze hřiště sestupujícího týmu plný zisk.   (fr)

Krajský přebor - sestava 30. kola podle Deníku

Klofanda (5, Jaroměř) - Miler (2, Jičín), Mařas (2, Olympia Hradec), Veverka (Kratonohy) - Vacek (4, Jičín), Škoda (7, Jaroměř), Klouda (3, Libčany), Vích (2, Jičín) - A. Pour (2, Hořice), Čech (6, Trutnov), Počtýnský (4, Rychnov nad Kněžnou)

Potlesk

Mládí vpřed. V posledním kole postavil hořický trenér Pavel Matějka mezi tři tyče Dominka Krejčího, kterému bylo letos v lednu pouhých šestnáct let a na Olympii rozhodně nezklamal: za dva obdržené góly nemohl. V tomto utkání si spolu poločas zahráli i otec a syn – Aleš Pour (38) v útoku a Dominik Pour (18) na postu pravého beka.

Událost jara

Kratonožský expres. Nejúspěšnějším týmem jara byly Libčany, které  získaly 35 bodů a o dva body předstihly postupující Trutnov. Úžasnou jarní jízdu předvedly Kratonohy. Po podzimu byly předposlední s šesti body, ale ve druhé polovině sezóny  vybojovaly 28 bodů.  Sestupující Dvůr Králové B na jaře čtrnáct zápasů prohrál, tři body získal jen v Novém Bydžově.

Střelci

Celkem: 30 branek – Vít (Č. Kostelec), 24 – Škoda (Jaroměř), 22 – Rychecký (L. Bělohrad), 19 – Diviš (Č. Skalice), Kamitz, 18 – Čech, 16 – Holubec (všichni Trutnov), Trnka (Olympia HK), 15 – Merganc (Týniště), Vacek (Jičín).
Jaro: 16 branek – Diviš.