Komentář

Naposledy inkasoval 25. října 2008 v Rychnově nad Kněžnou ve 42. minutě od Homoly, následoval úspěšný rychnovský poločas (otočení skóre z 1:3 na 5:3) a sedm nul v řadě. „S tím jsem samozřejmě spokojen, těší to, ale naše poslední jednogólová výhra na Novém Hradci se rodila ztuha – nepodali jsme kvalitní výkon,“ nechal se slyšet trutnovský trenér Petr Kozák.

Premiérový jarní bod získaly Doudleby, a tak jediným celkem s prázdnou jarní kapsou jsou Přepychy, které však favorizované Olympii Hradec vzdorovaly více než hodinu.

Poprvé na jaře vyšel bodově naprázdno Rychnov (dosud dvě výhry, dvě remízy). Ten to na trávě v Jírových sadech neměl proti favorizované Nové Pace jednoduché. Dohrával bez vyloučeného brankáře Resla, za kterého musel v 80. min. zaskočit útočník Kubec, neboť trenér Josef Pleskot už vyčerpal střídací kvótu.

Čtyřgólovou porážku rámovaly dvě domácí proměněné penalty (30. a 84. min.). K té druhé se postavil gólman Balatka a trefil levý horní kout brány.

Na zápase Česká Skalice – Lhota 3:0 by nebylo nic pozoruhodného, kromě faktu, že nejlepší střelec domácích Valeš (7 gólů), slavící v sobotu třicetiny, neproměnil tři superšance, a tak na jeho narozeninovou slávu padl malý stín.

Naopak důrazně o sobě nechal vědět nejlepší kanonýr přeboru jičínský Vacek, který si hattrickem doma proti Broumovu výrazně upevnil postavení v čele, kde má teď pětigólový náskok před svými pronásledovateli, kteří tentokrát vyšli naprázdno (Vacek 19, Král a Holubec 14).

V duelech Jaroměř – Červený Kostelec a Náchod B – Police nad Metují bylo v sázce šest „sestupových“ bodů. Těsné výhry domácích ještě více zahustily už tak nedýchatelný vzduch v tabulkovém podpalubí: o záchranu svede tuhý boj nejméně pět mužstev.

Jaromír Fridrich