Komentář

Do čela se vrátila hradecká Olympia, kam ji katapultovala prohra Nové Paky v Trutnově 0:1 a její povinná výhra se Lhotou. V okresním derby to však neměla vůbec jednoduché, výsledek byl dlouho na vážkách, zvláště když za stavu 2:1 (77. min.) byl vyloučen domácí Lesák. Lhota ucítila šanci k vyrovnání, zavelela ke zteči, ale po dvou domácích brejcích v 87. a 89. min. inkasovala. Tým trenéra Josefa Košátka (stále oslaben o Kašajíka a Hůlku) tak získal zpět jednobodový náskok, který ztratil v minulém kole prohrou v Nové Pace.

Divizní šanci však zavětřil Trutnov! V neděli 24. května hraje doma právě s Olympií, na kterou aktuálně ztrácí čtyři a na druhou Novou Paku tři body.

Doudleby nepotvrdily „brejk“ po nečekané výhře v minulém kole v Jičíně a prohrály doma s poslední rezervou Náchoda 1:3. Tím opět zahustily už tak silný „sestupový eintopf“. Hosté posílení Kotalem, Nejmanem a Umlaufem z třetiligového áčka poprvé za sezonu opustili poslední příčku, na kterou klesl Červený Kostelec. Ten doma prohrál s Českou Skalicí 2:5, ač měl od 10. minuty výhodu jednoho muže v poli (vyloučen hostující stoper Kožený) a v zápase dvakrát vedl 1:0 a 2:1. V závěrečné dvacetiminutovce však čtyřikrát inkasoval.

V sestupových vodách se koupe Police, která i se superposilou čtyřiatřicetiletým osminásobným reprezentantem Ivo Ulichem (SK Hradec Králové, Slavia Praha, Borusia Mönchengladbach, Kobé) doma prohrála s týmem Přepych 1:3. Hosty do boje opět vedl navrátivší se trenér Ernest Seifert, a hned z toho byla první jarní výhra (dosud pouhý bod za remízu v minulém kole doma s Červeným Kostelcem).

Životně důležité body získal nováček z Jaroměře, který nečekaně vyhrál v Černilově vysoko 4:0 a navíc ještě neproměnil penaltu. Od tabulkového dna má pětibodový náskok, ale ten ho nemůže ukolébat (stejně jako 23 bodů jedenácté Lhoty!), protože v tříbodovém systému může být během dvou kol všechno úplně jinak.

Jaromír Fridrich